ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Druhé víťazstvo B. Bystrice v rade, Žilina stále sklamaním
zdroj:

Druhé víťazstvo B. Bystrice v rade, Žilina stále sklamaním

"Podľa mňa sme zápas vyhrali od prvej do poslednej minúty, na chlapcoch bolo vidieť nasadenie, ochotu pobiť sa o výsledok, primerane sme si všetko v závere aj užili," uviedol Norbert Hrnčár

Futbalistom Žiliny sa v tejto corgoňligovej sezóne vôbec nedarí. Po jesennom sklamaní a desiatom mieste v tabuľke sa zverenci trénera Adriána Guľu neposunuli vyššie, naopak k MŠK sa nebezpečne približujú Dunajská Streda i Nitra.

V pondelkovej dohrávke 26. kola nestačili futbalisti Žiliny v Banskej Bystrici na hráčov Dukly a podľahli vysoko 1:4. Na gól Davida Střihavku síce stihol do polčasovej prestávky odpovedať exbystričan Pavol Jurčo z pokutového kopu, po zmene strán však skórovali za štyri minúty Fabián Slančík a Jakub Považanec (67., resp. 70.) a konečný výsledok spečatil v závere duelu Jozef Rejdovian.

"Do 70. minúty to bol v podstate vyrovnaný a otvorený zápas. Od toho momentu, keď sme naivnou chybou v rozohrávke súperovi umožnili ísť do vedenia, sme však zníženou bojovnosťou a sčasti aj charakterom stretnutie zabalili a súper si ho v závere užil," uviedol po súboji pod Urpínom kouč MŠK Adrián Guľa a doplnil: "My takýmto spôsobom, ako sme sa ku hre postavili v záverečnej dvadsaťminútovke, nemôžeme hájiť farby Žiliny." Jeho zverenci v jarných siedmich ligových vystúpeniach vybojovali z 21 možných iba štyri body (bilancia: 1 - 1 - 5, skóre 8:14), čo pre šesťnásobného majstra Slovenska nie je vôbec lichotivá vizitka.

Hráčov Banskej Bystrice tiež nezachytila jarná časť najvyššej domácej súťaže v oslnivej forme. V prvých piatich zápasoch si Dukla pripísala len jediné víťazstvo (doma nad Senicou 3:1) a až štyri prehry. Ostatné dva duely v Corgoň lige však Banskobystričania zvládli úspešne a s plným bodovým ziskom - vyhrali v Ružomberku (1:0) a teraz nad Žilinou. V tabuľke sú v pokojnom strede na ôsmom mieste s 36 bodmi, na tretiu v poradí Senicu však majú iba päťbodový odstup. "Naše pondelkové víťazstvo nad Žilinou je absolútne zaslúžené. Hrali sme na góly, boli sme kolmí, rýchli, dostávali sme sa do šancí. Niektoré sme premenili, niektoré aj nie. Podľa mňa sme zápas vyhrali od prvej do poslednej minúty, na chlapcoch bolo vidieť nasadenie, ochotu pobiť sa o výsledok, primerane sme si všetko v závere aj užili," uviedol kormidelník Dukly Norbert Hrnčár.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk