ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chvátal na operáciu, Senici bude chýbať dva mesiace
zdroj: fksenica.eu

Chvátal na operáciu, Senici bude chýbať dva mesiace

Juraj Chvátal: "Lekári povedali dosť - ideš pod nôž. Zdôraznili mi, že mám porušené puzdro na ramene, mali by mi to zošívať. Je najvyšší čas to spraviť: prikývol som, zdravie je prvoradé"

Futbalista slovenského corgoňligového tímu FK Senica Juraj Chvátal si už v tejto sezóne nezahrá. Dôvodom je zranenie ľavého ramena a na štvrtok plánovaná operácia.

"Problémy mám už dlhší čas. Jednoducho mi vyskakuje. Prvýkrát sa mi to stalo minulý rok v letnom období, odvtedy už viackrát. Naposledy mi vyskočilo dva razy v priebehu štyroch dní. Lekári povedali dosť - ideš pod nôž. Zdôraznili mi, že mám porušené puzdro na ramene, mali by mi to zošívať. Je najvyšší čas to spraviť: prikývol som, zdravie je prvoradé. Približne mesiac s tým nebudem môcť ani hýbať, potom začnem s rehabilitáciou," citovala internetová stránka senického klubu slová sedemnásťročného talentovaného stredopoliara (nar. 13. júla 1996).

Rodákovi zo Závodu dal český kouč Pavel Hapal príležitosť. Chvátal podával v senickom drese solídne výkony, z dorastu sa prebojoval do seniorského A-tímu, ale teraz ho čaká nútená prestávka. "Som rád, že som sa dostal do základu. Tréneri mi dali dôveru. O to viac to štve, že musím teraz pod skalpel. Bohužiaľ, od futbalu si určite približne dva mesiace oddýchnem. Potom budem opätovne bojovať o miestenku v základnej zostave," skonštatoval Chvátal, ktorý bol členom kádra slovenskej reprezentácie do sedemnásť rokov na vlaňajších majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Spojených arabských emirátoch.

Zo stredopoliarov nie sú v FK Senica pre zranenie k dispozícii Tomáš Kóňa či český legionár Milan Jirásek. "Je to veľmi ťažké obdobie pre nás. Dúfam, že sa v najbližšom čase chalani chytia. Musíme bojovať," dodal Juraj Chvátal.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk