ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Guľa: V Trenčíne to bola vysoká škola, v Žiline je to Harvard
zdroj: Peter Hric

Guľa: V Trenčíne to bola vysoká škola, v Žiline je to Harvard

"Snažíme sa robiť niečo, čo je iné a tým pádom je to podozrievavé. A keď je niečo podozrievavé, tak to okoliu automaticky prekáža. Ak chce byť niekto iný, tak tým pádom ho chcú ľudia utláčať. Mňa to ženie dopredu," vysvetlil Guľa

Žilinčania sa konečne dočkali! V pondelok si "šošoni" vybojovali dlhoočakávané víťazstvo. Ostatný trojbodový zápas sa datoval ešte k 2. novembru 2013, čo bolo poriadne dávno. A čo bolo ešte horšie, posledná domáca výhra sa zrodila ešte 21. septembra. "Som presvedčený, že nikdy nebudeme dokonalí a v každom okamihu budeme musieť tvrdo pracovať," skonštatoval kormidelník "žlto-zelených" Adrián Guľa.

Občas si potrebujete hrabnúť aj nižšie

Posledné štyri mesiace boli náročné pre každého jedného člena žilinského tímu - od hráčov, cez realizačný tím až po funkcionárov klubu. "Snažil som sa byť nad vecou, pretože od trénera sa očakáva, že bude mať stále čistú hlavu. Je dôležité, aby som vchádzal do šatne s jasnou mysľou," vyriekol Adrián Guľa a vzápätí dodal: "Musím vnímať situáciu vlastnými očami a nepodľahnúť tlaku verejnosti či médií. To by nebolo správne."

"V uplynulých štyroch mesiacoch som mal stále oporu v klube, v realizačnom tíme aj v rodine. Snažili sme sa z toho všetkého vyžmýkať maximum a stále nie sme na konci. Ba práve naopak, len začíname. Klub dokážeme posunúť do iných sfér. V posledných týždňoch to určite nebolo komfortné, to rozhodne nie, ale o tom je trénerská práca. Nemôžete byť len hore, občas si potrebujete hrabnúť aj nižšie, aby ste si vážili všetko to, čo ste už dosiahli," zamyslel sa bývalý kormidelník Trenčína.

{+T68341}

Mnohonásobný slovenský majster dnes síce figuruje len na desiatom mieste v corgoňligovej tabuľke, no šéf realizačného tímu mužstva spod Dubňa je presvedčený, že hráči majú na to, aby ešte v aktuálnom ročníku potiahli šnúru víťazstiev. "Som si tým stopercentne istý. Tomuto tímu plne dôverujem, bude ešte silnejší. Verím, že pondelňajšie víťazstvo v chalanoch vzbudí oveľa väčší hlad po výhrach. Ten pocit je neuveriteľný a veľmi si ho vážime. Pôjdeme za ďalším takýmto pocitom," skonštatoval Adrián Guľa: "Nie je to iba o jednom stretnutí, ale o sérii zápasov. Som presvedčený, že z chlapcov to konečne opadne a budeme produkovať nielen dobrý, ale aj víťazný futbal."

V Žiline je to o niečom inom

Adrián Guľa zažíval vlani úspešnú sezónu s AS Trenčín, s ktorým sa napokon dostal aj do predkola Európskej ligy. V nej už ale mužstvo neviedol, keďže prijal ponuku žilinského klubu. "Aj v Trenčíne sme na začiatku procesu nehrali ihneď o vrch. Nikdy to nie je jednoduché. Prejavila sa pracovitosť hráčov a som si istý, že tá sa ukáže aj v tomto prípade. Svedomitosť nielen futbalistov, ale aj realizačného tímu a všetci spravíme maximum," vyriekol pomerne mladý, no skúsený kormidelník.

{+T64364}

"V Trenčíne to bola vysoká škola. Tam som dostal naozaj dobré a tvrdé základy. V Žiline je to o niečom inom. Snažíme sa robiť niečo, čo je iné a tým pádom je to podozrievavé. A keď je niečo podozrievavé, tak to okoliu automaticky prekáža. Ak chce byť niekto iný, tak tým pádom ho chcú ľudia utláčať. Mňa to ženie dopredu," vysvetlil tréner "šošonov": "V tomto klube to nie je vysoká škola, skôr by som to označil ako Harvard."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk