ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Svetobežník Anelka bude pokračovať v Brazílii
zdroj:

Svetobežník Anelka bude pokračovať v Brazílii

"Anelka patrí 'kohútom'," uviedol na Twitteri spomenutý funkcionár. "Kohúti" je prezývka Atlética Mineiro. V nedeľu vyhlásenie potvrdili aj na webe predmetného klubu

Bývalý francúzsky reprezentant Nicolas Anelka bude po predčasnom ukončení zmluvy s anglickým West Bromwichom Albion pokračovať v kariére v brazílskom klube Atlético Mineiro. Dohodu o chystanom podpise kontraktu zverejnil prezident úradujúceho juhoamerického šampióna Alexandre Kalil. "Anelka patrí 'kohútom'," uviedol na Twitteri spomenutý funkcionár. "Kohúti" je prezývka Atlética Mineiro. V nedeľu vyhlásenie potvrdili aj na webe predmetného klubu.

Anelka v polovici marca s okamžitou platnosťou ukončil zmluvu s WBA. Dôvodom rozhodnutia niekdajšieho reprezentanta krajiny galského kohúta je päťzápasová suspendácia, ktorou ho za antisemitské gesto "quenelle" potrestala disciplinárna komisia Anglickej futbalovej asociácie (FA).

Francúz ešte koncom minulého roka prejavil radosť z gólu v dueli Premier League na ihrisku West Hamu United (3:3) spomenutým gestom - ľavou rukou pokrčenou ponad hruď si poklepal po pravom ramene. Vymyslel ho vo Francúzsku komik a futbalistov priateľ Dieudonné M'bala M'bala. Toto gesto sa považuje za antisemitské. FA koncom februára potrestala Anelku pokutou 80-tisíc libier a zákazom štartu v piatich stretnutiach. Tridsaťpäťročný zakončovateľ a jeho zamestnávateľ West Bromwich Albion o dva týždne neskôr ukončili vzájomnú spoluprácu.

Nicolas Anelka v minulosti pôsobil v Paríži Saint-Germain, londýnskom Arsenale, Reale Madrid, Liverpoole, Fenerbahce Istanbul, Chelsea, Šanghaji Šen-chua a krátkodobo aj v Juventuse Turín.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk