ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Takto sa nedá hrať, vyhlásil Peter Maslo
zdroj: Rudolf Maškurica

Takto sa nedá hrať, vyhlásil Peter Maslo

"Áno, boli tam diery, ktoré musíme čo najskôr zaplátať. Takto sa nedá hrať. V šatni by sme si mali čo najskôr povedať všetko na rovinu. Ako som už spomenul, takýto výkon nemôžeme zopakovať," skonštatoval pre profutbal.sk Peter Maslo

"Je to zlé," zneli prvé slová obrancu Ružomberka Petra Masla po sobotňajšej prehre 0:1 s Banskou Bystricou. "Ruži" očividne neprospela ani výmena trénerov a mužstvo spod Čebraťa pokračuje v slabých výkonoch. V sobotu to bola pre zverencov Jozefa Chovanca už ôsma prehra z ostatných desiatich súťažných stretnutí. Nehovoriac o tom, že sa navyše skončila viac ako pätnásť rokov trvajúca domáca neporaziteľnosť Ružomberka v súbojoch s Banskou Bystricou.

Na absenciu Tawambu sa nevyhovárajú

"Toto sa nedá ani okomentovať," nadviazal na svoje úvodné slová Peter Maslo: "Nedá sa nič robiť. Musíme dvihnúť hlavy hore a ísť ďalej. Ešte nič nie je stratené. V utorok nás čaká ďalšie stretnutie, tentoraz pohárové. Musíme sa na neho pripraviť, aby sme ho zvládli oveľa lepšie."

Peter Maslo následne pokračoval v hľadaní dôvodov ďalšieho zlyhania. "Tréner nám stanovil taktiku, no nám sa ju nedarilo napĺňať. Nemyslím si, že by sme podcenili súpera. Rešpektujeme všetkých, o tom nemôže byť ani reč," ozrejmil skúsený obranca, ktorý vzápätí doplnil: "Musíme sa vzchopiť. Každý by mal začať sám od seba a ideme ďalej."

{+T67973}

Súboj s Banskou Bystricou vynechal najlepší kanonier Liptákov Léandre Tawamba. "Jednoznačne nám chýbal, ale futbal nie je len o jednom hráčovi. Sú tu aj ďalší futbalisti a ak sa niekto zraní alebo vykartuje, tak ho ostatní musia zastúpiť. Tawamba je veľmi dobrý futbalista, ale na jeho absenciu sa v žiadnom prípade nemôžeme vyhovárať," zdôraznil pre profutbal.sk Peter Maslo.

Keď jeden niečo pokazí, tak druhý to musí napraviť

"V sobotu sme si vypracovali šance, no zahadzovali sme jednu za druhou. Hneď v nedeľu ráno máme tréning, na ktorom si všetko preberieme. Je pred nami ďalšie dôležité stretnutie, v ktorom sa musíme vyvarovať podobným chybám," zamyslela sa dlhoročná obranná opora "oranžovo-čiernych": "V utorok musíme ukázať, že vieme hrať futbal a konečne zvíťaziť."

V sobotu popoludní to na Liptove vyzeralo na deň otvorených dverí ružomberskej obrany. "Áno, boli tam diery, ktoré musíme čo najskôr zaplátať. Takto sa nedá hrať. V šatni by sme si mali čo najskôr povedať všetko na rovinu. Ako som už spomenul, takýto výkon nemôžeme zopakovať," skonštatoval pre profutbal.sk Peter Maslo.

{+T63500}

Ten v pätnástej minúte ratoval loptu z bránkovej čiary. Po akcii Fabián Slančík - David Střihavka mal Jan Kliment pred sebou prázdnu bránu. "Ak by sme prehrávali už 0:2, tak bolo by to pre nás veľmi zlé. Ako sa vraví, keď jeden niečo pokazí, tak druhý to musí napraviť. Sme tím, hrali sme jeden za druhého," poznamenal odchovanec ružomberského futbalu a následne na záver dodal: "Bolo to také intuitívne. Lopta ma trafila do chrániča na ľavej nohe. Chválabohu!"

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk