ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V sobotu šláger v Trenčíne - AS i Slovan chcú tri body
zdroj:

V sobotu šláger v Trenčíne - AS i Slovan chcú tri body

Peter Kleščík: "My sme si nedali za cieľ získať titul. Povedali sme si, že skúsime ponaháňať Slovan. Ten nám trochu viac odskočil, ale nerobíme z toho tragédiu. V sobotu sa bratislavský tím pokúsime zdolať"

Duel druhého v poradí AS Trenčín s úradujúcim majstrom a lídrom tabuľky ŠK Slovan Bratislava bude s určitosťou najväčším šlágrom 25. kola najvyššej slovenskej súťaže. Výkop tohto zápasu je v sobotu 5. apríla o 15.00 h, hlavným arbitrom bude Mário Vlk.

"Belasí" majú deväť kôl pred koncom tejto ligovej sezóny na čele klasifikácie Corgoň ligy výrazný jedenásťbodový náskok pred trenčianskym protivníkom. Na jar Slovan ešte nezaváhal: v piatich kolách získal plný počet pätnásť bodov pri skóre 10:2, "tahá" dokopy osemzápasovú víťaznú sériu, bodoval v ostatných desiatich stretnutiach. "Trenčania majú veľkú motiváciu a určite budú chcieť doma zvíťaziť. Podľa predpovede by malo byť pekné počasie a hrá sa v dobrom čase. Nič teda nebráni tomu, aby prišla pekná návšteva a bol z toho šláger kola. Samozrejme, s úspešným koncom pre nás," citoval klubový web Slovana slová Filipa Hlohovského, ktorý si v rokoch 2007 - 2012 obliekal práve trenčiansky dres. "Uznávam, pre mňa pôjde o špecifický zápas. V Trenčíne mám veľa kamarátov, aj na tribúne bude mnoho známych ľudí, teším sa. Keby bolo potrebné, rád s niečím pomôžem a spoluhráčom poradím. Ak dostanem šancu, vynasnažím sa predviesť svoj najlepší výkon," doplnil bývalý slovenský mládežnícky reprezentant. Pod hradom Matúša Čáka sa stretnú dva tímy s najvyššou produktivitou: hráči Trenčína nastrieľali v 24 kolách dovedna 56 gólov, futbalisti Slovana o päť menej. "Trenčín bude chcieť mať loptu na kopačkách čo najviac. Aj pre nás to preto bude zaujímavejšie ako neustále búšenie do súpera, zalezeného v obrane. Pevne verím, že tímu AS odplatíme prehry," doplnil 25-ročný rodák z Handlovej Filip Hlohovský (nar. 13. júna 1988).

V Trenčíne panuje spokojnosť s tohtosezónnou ligovou bilanciou proti favoritovi na majstrovský titul. Obidva doterajšie duely sa skončili priaznivo pre AS: 28. júla v rámci tretieho kola vyhrali Trenčania v domácom prostredí 4:2 (góly: Malec 3, Mondek - Halenár, K. Mészáros) a 18. októbra 2013 v 14. kole uspeli aj na Pasienkoch - tiež hladko 3:0 (góly: Kleščík /z pok. kopu/, Van Kessel, Holúbek). "Nepozeráme sa na to, čo bolo. Pred nami stojí súper, ktorý je na jar stopercentný. Pre nás je obrovská výzva zdolať ho," uviedol pre portál corgonliga.sk stopér AS Peter Kleščík. Rodák z Čadce myslí na plný bodový zisk, ktorým by sa približili Slovanu na rozdiel ôsmich bodov. "My sme si nedali za cieľ získať titul. Povedali sme si, že skúsime ponaháňať Slovan. Ten nám trochu viac odskočil, ale nerobíme z toho tragédiu. V sobotu sa bratislavský tím pokúsime zdolať. Nie preto, aby sme si uchovali nádej na prvé miesto, ale predovšetkým chceme potešiť víťazstvom našich priaznivcov,“ dodal 25-ročný Kleščík (nar. 18. septembra 1988). Futbalisti AS si vybojovali v jarných piatich vystúpeniach spolu desať bodov (bilancia: 3 - 1 - 1) pri skóre 9:7. V ostatných dvoch súbojoch si však pripísali iba jediný bodík za domácu remízu s Nitrou (1:1), naposledy hráči Trenčína podľahli v Trnave 1:3.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk