ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fenin sa v Tepliciach pokúsi o reštart kariéry
zdroj:

Fenin sa v Tepliciach pokúsi o reštart kariéry

"Môžem potvrdiť, že Martin sa s nami pripravuje. Má amatérsku zmluvu do leta. Potom sa uvidí, čo bude ďalej," uviedol podľa iDnes.cz hovorca FK Teplice Martin Kovařík

Bývalý český reprezentant Martin Fenin, ktorý bol od zimného vyhadzovu zo Slavie Praha bez angažmánu, od utorka trénuje s tímom FK Teplice. Práve tento klub ho vychoval. "Môžem potvrdiť, že Martin sa s nami pripravuje. Má amatérsku zmluvu do leta. Potom sa uvidí, čo bude ďalej," uviedol podľa iDnes.cz hovorca FK Teplice Martin Kovařík.

Dvadsaťšesťročný útočník Fenin dostáva šancu na reštart kariéry, ktorú mu v predchádzajúcich rokoch pokazili zranenia, škandály a slabá forma. Niekdajší veľký talent, ktorý má na konte aj šestnásť zápasov a tri góly v seniorskej reprezentácii ČR, prestúpil v roku 2008 z Teplíc do nemeckého Eintrachtu Frankfurt. Hneď v prvom súťažnom stretnutí strelil hetrik, ale potom sa pomaly začal vytrácať zo zostavy bundesligistu. V roku 2011 odišiel do druholigového tímu Energie Cottbus. Tam sa však jeho problémy len stupňovali. Navyše, Fenina začali trápiť depresie. V októbri 2011 vypadol z okna hotelovej izby a s krvnou zrazeninou na mozgu skončil v nemocnici. Po psychologickej liečbe sa vrátil k futbalu a v januári 2013 prestúpil do Slavie Praha. V drese "zošívaných" sa mu nedarilo a po roku bol bez angažmánu, vo februári sa dohodol s klubom na predčasnom ukončení zmluvy.

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk