ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vukušič v Ružomberku skončil, nahradí ho Jozef Chovanec
zdroj:

Vukušič v Ružomberku skončil, nahradí ho Jozef Chovanec

"Chceme dať mužstvu potrebný impulz, zatiaľ je to do konca sezóny 2013/2014. V pondelok majú hráči voľno, pán Chovanec prvýkrát povedie tím na utorňajšom tréningu," povedal Ľubomír Golis

Vedenie corgoňligového klubu MFK Ružomberok odvolalo z funkcie hlavného trénera A-mužstva Jozefa Vukušiča. Novým koučom Liptákov sa stal s okamžitou platnosťou Jozef Chovanec. Ružomberok je v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže na štvrtom mieste s 34-bodovým ziskom.

V jarnej časti sezóny 2013/2014 však z troch súbojov uspel len v jedinom - na pôde Spartaka Myjava (3:0), nasledovali domáca prehra s MFK Košice (0:3) a osudným sa Vukušičovi zrejme stal sobotňajší nezdar v Dunajskej Strede (0:2). "Chceme dať mužstvu potrebný impulz, zatiaľ je to do konca sezóny 2013/2014. V pondelok majú hráči voľno, pán Chovanec prvýkrát povedie tím na utorňajšom tréningu," povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Štyridsaťdeväťročný Vukušič (nar. 31. augusta 1964) viedol Ružomberčanov od lanského júna. Predtým pôsobil na lavičke FC Nitra. Jozef Vukušič je rodák z Košíc, kde odštartoval aj svoju hráčsku kariéru. Okrem tamojších tímov VSŽ a 1. FC pôsobil aj v nemeckom Sportfreunde Siegen a VFL Rheinbach, ktorý neskôr tiež trénoval. Na Slovensku viedol z postu šéfa realizačného tímu aj Ličartovce (2000 - 2003), v Ružomberku pôsobil i počas sezóny 2003/2004, vtedy bol aj generálny manažér klubu.

{+T66672}

Pod jeho vedením vtedajší MŠK SCP Ružomberok skončil v desaťčlennej tabuľke na tretej priečke a najlepším strelcom ligy sa stal Roland Števko. Vukušič na klubovej úrovni ďalej pôsobil v Trnave a zastavil sa aj pri reprezentácii. Štyri roky bol asistentom Jozefa Barmoša pri národnom tíme do 21 rokov. Od roku 2010 žil v Juhoafrickej republike, kde trénoval druholigový FC Kapské Mesto.

Rodák z Dolných Kočkoviec Jozef Chovanec bol v Ružomberku viceprezidentom pre športovú oblasť. Známy je predovšetkým z pôsobenia v Sparte Praha, v rokoch 1998 - 2001 viedol českú reprezentáciu. V hráčskej kariére si obliekal dresy "rudých", PSV Eindhoven a RH Cheb. Ako kormidelník má za sebou má aj skúsenosť v klube SC Baniyas zo Spojených arabských emirátov.

Trénerské zmeny v Corgoň lige

Prvým koučom, ktorý uvoľnil svoje miesto v tejto edícii najvyššej domácej súťaže, bol 28. júla kormidelník úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava Samuel Slovák. Tridsaťosemročný bývalý reprezentant SR uzavrel svoje pôsobenie už po treťom kole Corgoň ligy a prehre 2:4 na pôde Trenčína. Na jeho miesto nastúpil Jozef Valovič, ktorému od štvrtého kola pomáha Dušan Galis, vedený oficiálne ako poradca realizačného tímu "belasých" s rozšírenými kompetenciami.

Nasledovali trénerské zmeny v Nitre, po siedmom kole tam skončil Ladislav Šimčo. Vedenie klubu najskôr dočasne poverilo trénovaním mužstva duo Igor Demo, Jozef Pavlík, 10. septembra však do konca jesennej časti CL angažovalo na post šéfa realizačného tímu Vladimíra Koníka. Toho pred začiatkom jarnej časti nahradil Ladislav Hudec.

{+T64152}

Ďalšia zmena na čele realizačného tímu sa udiala v Trenčíne. Funkcionári AS sa koncom augusta dohodli s Ľubošom Nosickým, že nebude pokračovať vo funkcii. Mužstvo spod Čákovho hradu od ôsmeho kola prevzal jeho asistent Martin Ševela a od jedenásteho kola posilnil realizačný tím trenčianskeho mužstva aj Ivan Vrabec. Takýto prípad "doplnenia" sa stal aj v Zlatých Moravciach: k hlavnému koučovi FC ViOn Branislavovi Mrázovi pribudol koncom septembra od dvanásteho kola "pomocník" Dušan Liba.

Zmena kormidelníka nastala počas jesennej časti Corgoň ligy aj v MFK Košice. Za odvolaného Jaroslava Galka si sadol na lavičku "východniarov" koncom septembra od duelu jedenásteho kola v Žiline český tréner Radoslav Látal. Už spomenutý L. Hudec viedol do konca jesennej časti Spartak Myjava, po devätnástom kole ho nahradil vo funkcii Radúz Dorňák. Minulý týždeň angažovalo vedenie FK Senica na post šéfa realizačného tímu českého kormidelníka Pavla Hapala, vo funkcii nahradil Eduarda Pagáča.

{+T47298}

Prehľad zmien na poste hlavného trénera vo futbalovej Corgoň lige počas sezóny 2013/2014:

ŠK Slovan Bratislava
Samuel Slovák (skončil po 3. kole) - Jozef Valovič (od 4. kola, ako poradca k nemu pribudol Dušan Galis)

FC Nitra
Ladislav Šimčo (skončil po 7. kole) - Igor Demo a Jozef Pavlík (dočasne poverení od 8. kola)
Igor Demo a Jozef Pavlík (dočasne poverení do 8. kola) - Vladimír Koník (od 9. kola)
Vladimír Koník (skončil po 19. kole) - Ladislav Hudec (od 20. kola)

AS Trenčín
Ľuboš Nosický (skončil po 7. kole) - Martin Ševela (poverený od 8. kola, do realizačného tímu k nemu pribudol od 11. kola Ivan Vrabec)

MFK Košice
Jaroslav Galko (skončil po 10. kole) - Radek Látal (od 11. kola)

Spartak Myjava
Ladislav Hudec (skončil po 19. kole) - Radúz Dorňák (od 20. kola)

FK Senica
Eduard Pagáč (skončil po 21. kole) - Pavel Hapal (od 22. kola)

MFK Ružomberok
Jozef Vukušič (skončil po 22. kole) - Jozef Chovanec (od 23. kola)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk