ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica mení trénerov, prichádza Pavel Hapal
zdroj: Marek Balický

Senica mení trénerov, prichádza Pavel Hapal

Prezident FK Senica Viktor Blažek: "Herný prejav nebol skrátka podľa predstáv. Nemá to nič spoločné s tabuľkovým postavením. Našim cieľom je zatraktívniť hru. Do realizačného tímu musia prísť navyše potrebné skúsenosti"

Český kouč Pavel Hapal sa stal novým trénerom futbalistov slovenského corgoňligového klubu FK Senica. Na lavičke strieda Eduarda Pagáča, ktorému pomáhal Stanislav Macek. Prvým asistentom Hapala bude Oto Brunegraf a druhým Jozef Dojčan, ktorý dosiaľ pôsobil pri tíme do devätnásť rokov.

"Obom kormidelníkom ďakujeme za doterajšiu spoluprácu. Noví tréneri majú zmluvu na 1,5 roka s možnosťou využitia ročnej opcie," cituje prezidenta klubu Viktora Blažeka oficiálna internetová stránka Záhorákov. Klub sa už dohodol s novými trénermi na podmienkach.

"Herný prejav skrátka nebol podľa predstáv. Nemá to nič spoločné s tabuľkovým postavením. Naším cieľom je zatraktívniť hru. Do realizačného tímu musia prísť navyše potrebné skúsenosti. Netreba pripomínať, že Pavel Hapal doviedol Žilinu až do skupinovej fázy Ligy majstrov. Trénerov by sme nechceli stratiť. Chceme, aby pracovali s mládežou. V najbližších dňoch sa rozhodne, kde budú pôsobiť," predznamenal Blažek.

{+T47506}

"Prišlo to ako blesk z jasného neba, veľmi rýchlo sme sa dohodli. Budeme chcieť predvádzať atraktívnejší futbal. Nie, že by Senica nehrala atraktívne, ale nie vždy sa jej to darilo. Najmä v domácom prostredí si budeme chcieť vypracovávať viacej gólových príležitostí. Klub má ligu dobre rozbehnutú, určite chceme skončiť na pohárovej priečke," povedal Hapal v rozhovore pre tvregion.sk.

Seničania sú v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže na štvrtom mieste s 34-bodovým ziskom, za vedúcim Slovanom Bratislava zaostávajú o 14 bodov. V dvoch zápasoch jarnej časti si pripísali domáce víťazstvo nad Zlatomoravčanmi 2:1 a prehru na pôde Dukly Banská Bystrica (1:3). Záhoráci majú ambície skončiť na poste znamenajúcom účinkovanie v budúcosezónnej pohárovej Európe.

{+T46525}

Štyridsaťštyriročný rodák z Kroměříža (nar. 27. júla 1969) Hapal naposledy viedol poľský klub Zaglebie Lubin, v minulosti postupne trénoval Opavu, Zlín, Baník Ostrava, Nitru, Mladú Boleslav a spomenutú Žilinu. Bývalý výborný stredopoliar si na lavičku mužstva spod Dubňa sadol v júni 2009 a hneď vo svojej premiérovej sezóne vybojoval so "šošonmi" majstrovský titul. V ročníku 2010/2011 dokázal s MŠK postúpiť do základnej skupiny Ligy majstrov, kde sa Žilinčania stretli s Olympique Marseille, FC Chelsea a Spartakom Moskva. Pavel Hapal je niekdajší československý i český reprezentant.

Súťažnú premiéru na lavičke FK Senica absolvuje v sobotňajšom domácom stretnutí 22. kola Corgoň ligy proti FC Nitra.

Prehľad zmien na poste hlavného trénera v Corgoň lige počas sezóny 2013/2014:
ŠK Slovan Bratislava
Samuel Slovák (skončil po 3. kole) - Jozef Valovič (od 4. kola, ako poradca k nemu pribudol Dušan Galis)

FC Nitra
Ladislav Šimčo (skončil po 7. kole) - Igor Demo a Jozef Pavlík (dočasne poverení od 8. kola)
Igor Demo a Jozef Pavlík (dočasne poverení do 8. kola) - Vladimír Koník (od 9. kola)
Vladimír Koník (skončil po 19. kole) - Ladislav Hudec (od 20. kola)

AS Trenčín
Ľuboš Nosický (skončil po 7. kole) - Martin Ševela (poverený od 8. kola, do realizačného tímu k nemu pribudol od 11. kola Ivan Vrabec)

MFK Košice
Jaroslav Galko (skončil po 10. kole) - Radek Látal (od 11. kola)

Spartak Myjava
Ladislav Hudec (skončil po 19. kole) - Radúz Dorňák (od 20. kola)

FK Senica
Eduard Pagáč (skončil po 21. kole) - Pavel Hapal (od 22. kola)

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk