ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Duda po debute v Poľsku: So šancami som mohol naložiť lepšie
zdroj: Peter Hric

Duda po debute v Poľsku: So šancami som mohol naložiť lepšie

"Samozrejme, bol by som radšej, keby som v debute strelil dva góly a vyhrali by sme, no taký je futbal. Mohol som lepšie využiť šance, ktoré sa mi naskytli. Nechcem sa však na nič vyhovárať," vraví Duda

Kreatívny stredopoliar Ondrej Duda v nedeľu debutoval v drese Legie Varšava v poľskej Ekstraklase. Rodák zo Sniny nastúpil v ligovom zápase 25. kola na pôde Slasku Vroclav v základnej zostave, trávnik opustil v 57. minúte za stavu 0:0. O pár minút neskôr Legia inkasovala, bod pre obhajcu titulu zachraňoval v 83. minúte Radović.

„Samozrejme, bol by som radšej, keby som v debute strelil dva góly a vyhrali by sme, no taký je futbal. Mohol som lepšie využiť šance, ktoré sa mi naskytli. Nechcem sa však na nič vyhovárať,“ rozhovoril sa talentovaný záložník či útočník v rozhovore pre poľské médiá.

Duda pritom mohol byť hrdinom Legie. V prvej polovici sa dostal do dvoch gólových šancí, ktoré však nedokázal zužitkovať. V 57. minúte ho potom vystriedal Wladimir Dwaliszwili. „Tréner sa rozhodol, že nastúpim v základnej zostave. Potešilo ma to. Mohol som rozhodnúť, bohužiaľ sa mi to nepodarilo. Musím sa z toho poučiť a v ďalších zápasoch podať ešte lepší výkon,“ odpovedal odchovanec MFK Košice na otázku, či ho nezaskočilo zaradenie do základnej zostavy.

Nepremenené šance síce devätnásťročného tvorcu hry mrzia, no spraví všetko pre to, aby na ne čo najskôr zabudol. „Samozrejme, že po zápase som na to ešte myslel. Teraz sa však už sústredím na najbližší zápas. Poľská liga je omnoho rýchlejšia a agresívnejšia, než slovenská. Zo športového hľadiska som si určite polepšil. Napriek tomu, že v Košiciach som posledné dni trénoval iba individuálne, fyzicky sa cítim dobre,“ dodal Ondrej Duda, ktorý do Legie prestúpil za približne 300 tisíc eur. Ponuka úradujúceho poľského majstra ho zlákala napriek tomu, že sa o neho údajne zaujímali aj slávnejšie kluby zo zahraničia. „Hovorilo sa o záujme Neapola, neprišla však žiadna konkrétna ponuka. Z Legie áno. V decembri som sledoval zápas proti Cracovii a už vtedy som vedel, že sa chcem stať súčasťou tohto klubu,“ neskrýva obrovskú radosť slovenský mládežnícky reprezentant.

{+T70264}

Obrovský potenciál

S výkonom Ondreja Dudu v jeho debutovom zápase v poľskej Ekstraklase bol spokojný aj tréner Henning Berg. Bývalý slávny nórsky obranca, ktorý okrem iného pôsobil aj v Manchestri United, na adresu zimnej posily poznamenal: „Duda za ten čas, čo bol na ihrisku, ukázal, že je dobrý futbalista. Dostal sa do niekoľkých šancí, no neskóroval. Nie je stopercentne fit a my to dobre vieme. Napriek tomu mohol v prvom polčase dvakrát rozvlniť sieť súpera. Presvedčil ma o tom, že má obrovský potenciál. Po niekoľkých tréningoch s tímom to bude ešte lepšie. Som si istý, že pre naše mužstvo bude veľmi užitočný.

Najnovšie z klubu: Legia Warszawa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk