ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zreľák rok od debutu už sníva o Lige majstrov
zdroj: MFK Ružomberok

Zreľák rok od debutu už sníva o Lige majstrov

"Rodičia sú na mňa veľmi hrdí. Tešia sa, že po futbalovej stránke neustále rastiem a napredujem. Keď som začínal s futbalom, tak možno ani oni sami nečakali, že sa raz dostanem do CSKA Moskva," vyjadril sa pre profutbal.sk Adam Zreľák

Je to iba rok, čo Adam Zreľák vybehol do súťažného zápasu v drese Ružomberka v základnej zostave. "Ruža" vtedy hostila Trenčín, prehrala doma 1:2 a talentovaný ofenzívny stredopoliar či útočník s výborným pohybom hral do 59. minúty. Čas ubehol ako voda a z Adama Zreľáka je hráč žiadaný aj v zahraničí.

V kádri slovenskej "dvadsaťjednotky" sa už pevne zabýval, dokonca nazrel aj do "áčka", ktoré má pod palcom kouč Ján Kozák st. Aby toho nebolo málo, v zimných mesiacoch bol na skusoch v ruskom špičkovom klube CSKA Moskva. "Som veľmi rád, že sa mi takto darí. Všetky tieto skúsenosti s medzinárodným futbalom mi dávajú veľmi veľa," prezradil pre profutbal.sk šikovný futbalista: "Skúška v CSKA Moskva mi dala veľa, ale to je jasné asi každému. Navyše sa mi strelecky darí aj v repezentácii do dvadsaťjeden rokov. Prajem si, aby to takto pokračovalo aj naďalej."

Pozerá sa sám na seba

Kariéra Adama Zreľáka začala v obci Lubotín v okrese Stará Ľubovňa, kde perspektívny ofenzívny hráč naháňal loptu ešte ako prípravkár. Ako piataka základnej škole si ho vyhliadli v Lipanoch, kde odohral tri sezóny za starších žiakov. Potom prišiel ďalší významný krok v jeho kariére a to prestup do MFK Ružomberok.

{+T68502}

"Mám tu dobré podmienky na ďalší rast. Kolektív je dobrý, rovnako aj tréneri. Zatiaľ som tu spokojný," doplnila vychádzajúca hviezda slovenského futbalu, ktorý je vo väčšine tímov, v ktorých pôsobí jeden z najmladších: "Ako v Ružomberku, tak aj v ‘dvadsaťjednotke’. Vôbec sa však nezaoberám tým, či hrám so staršími alebo mladšími, či moji spoluhráči pôsobia na Slovensku, alebo v kvalitných európskych súťažiach. Pozerám sa sám na seba a dúfam, že aj ja sa raz dokážem prepracovať do zahraničia, ako niektorí chlapci zo slovenského tímu do dvadsaťjeden rokov."

Adam Zreľák robí radosť nielen fanúšikom ružomberského futbalu, ale aj svojej rodine a blízkemu okoliu. "Rodičia sú na mňa veľmi hrdí. Tešia sa, že po futbalovej stránke neustále rastiem a napredujem. Keď som začínal s futbalom, tak možno ani oni sami nečakali, že sa raz dostanem do CSKA Moskva na skúšku. Majú radosť z toho, že sa nevzdávam a idem za svojím cieľom," vyjadril sa pre profutbal.sk Adam Zreľák.

Možno Taliansko, najmä Liga majstrov

Po odchode Miloša Lačného spod Čebraťa sa dostal devätnásťročný reprezentant do mierne odlišnej pozície. Na ihrisku má viac priestoru a zákonite sa od neho očakávajú aj góly. "Tie sa ale čakali odo mňa aj predtým. Neviem posúdiť, či som v ľahšej alebo ťažšej pozícii, než som bol na jeseň. Chcem strieľať góly za každých okolností. V Myjave sa mi to podarilo, doma s Košicami nie. Taký je futbal," doplnil hráč s číslom 9.

{+T66659}

Každý futbalista sníva svoj sen, Adam Zreľák nie je žiadna výnimka. "Možno Taliansko, ale aj CSKA Moskva ma veľmi zaujala. Každoročne hrá Ligu majstrov, takže aj oni sú špičkový klub," dodal mladý hráč a na otázku, či sníva aj o Lige majstrov v drese Ružomberka, na záver odpovedal: "Možno. Ale ak budeme hrať tak, ako v sobotu proti Košiciam, tak sa tam nedostaneme."

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk