ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Autor gólu Talianom Kopúnek prestúpil do Ravanu Baku
zdroj:

Autor gólu Talianom Kopúnek prestúpil do Ravanu Baku

Bývalý slovenský reprezentant Kamil Kopúnek bude pokračovať v kariére v prvoligovom azerbajdžanskom klube Ravan Baku

Bývalý slovenský reprezentant Kamil Kopúnek bude pokračovať v kariére v prvoligovom azerbajdžanskom klube Ravan Baku. Dvadsaťdeväťročný defenzívny záložník sa dohodol s tímom na zmluve do 31. mája 2015.

Kopúnek bol v Azerbajdžane už dlhšie, napokon sa dohodol na zmluve. "Ponuka i plány Ravanu sú zaujímavé, oslovili ma," povedal pre pondelkové vydanie denníka Šport Kopúnek, ktorý postupne odvádzal služby Spartaku Trnava (2002 - 2010), Saturnu Moskovská oblasť (2010), AS Bari (2011) a Slovanu Bratislava (2012 - 2013). Po rozviazaní kontraktu so Slovanom bol voľným hráčom.

Kopúnek bol pred pár týždňami na skúške v poľskom Ruchu Chorzów, napokon sa angažmán pod vedením krajana Jána Kociana nestalo skutočnosťou. "Takmer to aj bola hotová záležitosť, ale nezhodli sme sa na podmienkach. Presnejšie, klub trochu pozmenil to, na čom sme sa pôvodne dohodli. Nebolo to o chorobe... Aj mi to bolo ľúto, hlavne kvôli Janovi Kocianovi, ktorý je skvelý človek i tréner a spolupráca s ním by bola určite zaujímavá," dodal pre Šport Kopúnek.

{+T55213}

Kopúnek sa preslávil na majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike, keď ako striedajúci hráč strelil víťazný gól vtedajším úradujúcim šampiónom Talianom (3:2) a de facto poslal SR do osemfinále turnaja.

Ravan Baku je v tabuľke najvyššej azerbajdžanskej súťaže na predposlednom deviatom mieste so sedemnásťbodovým ziskom. O vypadnutie sa nemusí obávať, keďže súťaž pred novou sezónou budú rozširovať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk