ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kopúnek nepôjde do Ruchu Chorzów
zdroj:

Kopúnek nepôjde do Ruchu Chorzów

"Kapitola Kopúnek je preto pre nás nateraz uzavretá," povedal pre przegladsportowy.pl športový riaditeľ klubu Mariusz Klimek

Bývalý slovenský reprezentant Kamil Kopúnek sa nestane hráčom poľského prvoligového klubu Ruch Chorzów, ktorý vedie jeho krajan Ján Kocian.

Dvadsaťdeväťročný defenzívny záložník Kopúnek absolvoval so štvrtým tímom Ekstraklasy 2013/2014 časť herného sústredenia v Turecku a naskočil aj do niekoľkých prípravných duelov, ale potom dostal angínu a odišiel sa liečiť do rodnej krajiny. "Kapitola Kopúnek je preto pre nás nateraz uzavretá," povedal pre przegladsportowy.pl športový riaditeľ klubu Mariusz Klimek.

Kamil Kopúnek je odchovanec trnavskej futbalovej školy. V zahraničí si obliekal dresy ruského Saturnu Moskovská oblasť a talianskeho Bari. Na Slovensku pôsobil okrem rodnej Trnavy aj v Slovane Bratislava, aktuálne je voľný hráč. Kopúnek sa preslávil na majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike, keď ako striedajúci hráč strelil víťazný gól vtedajším úradujúcim šampiónom Talianom (3:2) a de facto poslal SR do osemfinále turnaja.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ruch Chorzów

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk