ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ladislav Hudec ide ťahať Nitru zo zostupovej rokliny
zdroj:

Ladislav Hudec ide ťahať Nitru zo zostupovej rokliny

Nitrania sú po jesennej časti CL 2013/2014 na predposlednej jedenástej pozícii o skóre pred Dunajskou Stredou a nevyhnú sa boju o záchranu

Novým trénerom futbalistov FC Nitra sa v stredu popoludní stal Ladislav Hudec. Skúsený 57-ročný kouč (nar. 4. januára 1957) podpísal zmluvu do konca aktuálnej sezóny. Vo štvrtok ho funkcionári predstavia mužstvu a povedie prvý tréning. Informuje o tom klubový web fcnitra.sk.

Ako je známe, Hudec prekvapujúco skončil po jesennej časti Corgoň ligy 2013/2014 na lavičke Spartaka Myjava, ktorý úspešne viedol. Dvakrát s ním postúpil o súťaž vyššie a v historickej premiére v Corgoň lige obsadili jeho zverenci v sezóne 2012/2013 výbornú štrvtú priečku, pričom boli najlepší v jarnej časti súťaže.

Nitrania sú po jesennej časti CL 2013/2014 na predposlednej jedenástej pozícii o skóre pred Dunajskou Stredou a nevyhnú sa boju o záchranu. Oba tímy majú na konte po desať bodov.

Trénerská stolička pod Zoborom pripomína sud s pušným prachom, po siedmom kole tohto ročníka tam skončil Ladislav Šimčo. Vedenie klubu najskôr dočasne poverilo trénovaním mužstva duo Igor Demo, Jozef Pavlík, 10. septembra však do konca jesennej časti CL angažovalo na post šéfa realizačného tímu Vladimíra Koníka.

{+T51305}

Prvým koučom, ktorý uvoľnil svoje miesto v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže, bol 28. júla kormidelník úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava Samuel Slovák. Tridsaťosemročný bývalý reprezentant SR uzavrel svoje pôsobenie už po treťom kole Corgoň ligy a prehre 2:4 na pôde Trenčína. Na jeho miesto nastúpil Jozef Valovič, ktorému od štvrtého kola pomáha Dušan Galis, vedený oficiálne ako poradca realizačného tímu "belasých" s rozšírenými kompetenciami.

Nasledovali spomenuté trénerské zmeny v Nitre a aj v Trenčíne. Funkcionári AS sa koncom augusta dohodli s Ľubošom Nosickým, že nebude pokračovať vo funkcii. Mužstvo spod Čákovho hradu od ôsmeho kola prevzal jeho asistent Martin Ševela a od jedenásteho kola posilnil realizačný tím trenčianskeho mužstva aj Ivan Vrabec. Takýto prípad "doplnenia" sa stal aj v Zlatých Moravciach: k hlavnému koučovi FC ViOn Branislavovi Mrázovi pribudol koncom septembra od dvanásteho kola "pomocník" Dušan Liba.

Zmena kormidelníka nastala počas jesennej časti Corgoň ligy aj v MFK Košice. Za odvolaného Jaroslava Galka si sadol na lavičku "východniarov" koncom septembra od duelu jedenásteho kola v Žiline český tréner Radoslav Látal.

Prehľad zmien na poste hlavného trénera v Corgoň lige počas sezóny 2013/2014:
ŠK Slovan Bratislava
Samuel Slovák (skončil po 3. kole) - Jozef Valovič (od 4. kola, ako poradca k nemu pribudol Dušan Galis)

FC Nitra
Ladislav Šimčo (skončil po 7. kole) - Igor Demo a Jozef Pavlík (dočasne poverení od 8. kola)
Igor Demo a Jozef Pavlík (dočasne poverení do 8. kola) - Vladimír Koník (od 9. kola)
Vladimír Koník (skončil po 19. kole) - Ladislav Hudec (od 20. kola)

AS Trenčín
Ľuboš Nosický (skončil po 7. kole) - Martin Ševela (poverený od 8. kola, do realizačného tímu k nemu pribudol od 11. kola Ivan Vrabec)

MFK Košice
Jaroslav Galko (skončil po 10. kole) - Radek Látal (od 11. kola)

Spartak Myjava
Ladislav Hudec (skončil po 19. kole) - Radúz Dorňák (od 20. kola)

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk