ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Leitnerov odkaz: Všetci nedávajú futbalu to, čo si zaslúži
zdroj: Ladislav Király

Leitnerov odkaz: Všetci nedávajú futbalu to, čo si zaslúži

Vladimír Leitner: "Ani nám veľa ľudí neverilo, že by sme si mohli niekedy zahrať skupinu Ligy majstrov, takže som presvedčený, že aj súčasný káder Žiliny má tiež šancu. Hráči sú ešte mladí, no perspektívni"

Hoci na jeseň ešte figuroval v kádri MŠK Žilina, Vladimír Leitner neodohral v drese "žlto-zelených" ani minútu. Skúseného obrancu kvárilo zranenie, ktoré sa napokon podpísalo pod ukončenie bohatej kariéry bývalého reprezentanta. "Pišta" v súčasnosti zastáva pod Dubňom funkciu tímového manažéra a spoznáva futbal aj z druhej strany.

Aj súčasný káder Žiliny má šancu

"Myslím si, že v súčasnosti mám viac práce, než som mal, keď som aktívne hrával. Predtým som si odtrénoval a mohol som doma relaxovať. Teraz je to iné. Občas chodím s chalanmi na ihrisko, po skončení tréningu ostávam na štadióne, prípadne v jeho okolí a riešim, čo je potrebné. S trénermi stále diskutujeme, rozoberáme veci týkajúce sa každodenného fungovania mužstva. Až teraz človek vidí, čo všetko prináša futbalová práca," ozrejmil v on-lajn rozhovore pre klubový web MŠK Žilina Vladimír Leitner: "Snažím sa byť nápomocný svojimi radami. Za tie roky, ktoré som strávil na prvoligových trávnikoch, som nazbieral dostatok skúsenosti. Výber hráčov je v prvom rade v kompetencii trénerov. Keďže sme v spoločnej šatni, je prirodzené, že sa otvorene rozprávame a aj ja môžem pridať svoj názor."

Po ukončení aktívnej kariéry si mnohí úspešní hráči premietajú v mysli najkrajšie futbalové okamihy a Vladimír Leitner nie je výnimka. "Zažil som za tie roky veľké množstvo trénerov a od každého som si zobral aspoň niečo. Každý ma stále posunul o kúsok dopredu. Ak by som mal vybrať jedno meno, tak je to pán tréner Milan Rovňan. On mi dal futbalové základy a domnievam sa, že ma ich naučil celkom dobre," rozhovoril sa niekdajší hráč Žiliny, Banskej Bystrice, Teplíc či Trnavy: "Na roky strávené v Žiline spomínam rád. Prišiel som do mužstva, ktoré hralo o popredné priečky v lige a s tým bola spojená aj účasť v pohároch. Nedá mi nespomenúť si na sezónu 2012/2013, v ktorej sme získali double. Pekné časy boli aj vtedy, keď sme hrali skupinu Ligy majstrov a aj skupinovú fázu pohára UEFA."

{+T48247}

"Samozrejme, účinkovanie v Lige majstrov bol obrovský zážitok. Na klubovej úrovni je to číslo 1. Každý hráč sníva o tom, že si raz zahrá túto súťaž. Domnievam sa, že nám veľa ľudí neverilo, že by sme si mohli niekedy zahrať skupinu Ligy majstrov, takže som presvedčený, že aj súčasný káder Žiliny má tiež šancu. Hráči sú ešte mladí, no perspektívni. Ak ostanú pokope, tak rozhodne nie sú bez šance. Je však pred nimi dlhá cesta svedomitej každodennej driny," vyhlásil pre oficiálnu stránku MŠK Žilina Vladimír Leitner.

Ľudia majú iné starosti a problémy

Skúsený obranca načal aj tému klesajúcej návštevnosti domovského stánku "šošonov". "Neviem, v čom je problém. Keď sme hrali pod trénerom Pavlom Vrbom, tak chodilo na zápasy množstvo ľudí. Následne začal záujem upadať, a to a napriek tomu, že sme stále hrali o najvyššie priečky. V súčasnosti je tabuľkové postavenie horšie, takže je to asi logické vyústenie celej situácie. Je možné, že ak by iné mužstvo hralo dlhodobo o najvyššie priečky, tak by stále malo plný štadión. Povedal by som, že toto nie je problém iba Žiliny, ale celého športu," naznačil rodák zo severu Slovenska.

{+T63000}

"Mám pocit, že aj v slovenskej lige sa nájdu zápasy, ktoré sú porovnateľné so zahraničnými súťažami. Samozrejme, nie je ich toľko, koľko by sme chceli. Možno je to odraz celej spoločnosti. Ľudia majú iné starosti a problémy, ako chodiť na štadióny - tak, ako to je zvykom v zahraničí. Predsa len, lepšie sa hrá pred plným hľadiskom, ako pred pár tisíckami fanúšikov. V neposlednom rade je to aj prístupom samotných futbalistov. Všetci nedávajú futbalu to, čo si zaslúži. Len vtedy môžete dostať, keď aj dávate," vyjadril sa "Pišta" Leitner.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk