ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Angelovič potichu ukončil profesionálnu kariéru
zdroj:

Angelovič potichu ukončil profesionálnu kariéru

"Pracujem v rodinnej firme, ktorá pôsobí v potravinárskom priemysle a popri tom hrávam na amatérskej úrovni za ŠK Svätý Jur," skonštatoval pre profutbal.sk Stanislav Angelovič

Je koniec. Svedomitý pracant Stanislav Angelovič sa po letnom odchode z MŠK Žilina rozlúčil s profesionálnym futbalom a na živobytie si zarába v civilnom zamestnaní. "Nemôžem povedať, že futbal mi už nechutil. Stále ho milujem, ale rozhodol som sa ísť inou cestou," ozrejmil pre profutbal.sk iba tridsaťjedenročný obranca Stanislav Angelovič.

Na keby sa dnes už nehrá

"Pracujem v rodinnej firme, ktorá pôsobí v potravinárskom priemysle a popri tom hrávam na amatérskej úrovni za ŠK Svätý Jur," skonštatoval Stanislav Angelovič a jedným dychom dodal: "Spravil som si aj trénerskú licenciu a vystupujem tiež v pozícii asistenta trénera."

Skúsený obranca nad návratom k profi futbalu vôbec neuvažuje. "Nerozmýšľam nad niečím, čo je podmienené podmienkou keby... Od futbalu som neodišiel úplne, len som zmenil formu angažovania sa v ňom. Spoločne s Petrom Doležajom sme asistenti vo Svätom Jure, takže dnes už vnímam futbal v trošku inej rovine. Ťažko mi odpovedať na otázku typu keby bolo keby. Na to sa dnes už nehrá," pokračoval hráč, ktorý v lete odišiel zo Žiliny po štyroch rokoch.

{+T60257}

Rodák z Lipian po dlhých sezónach na trávnikoch začína vnímať futbal aj z iného pohľadu. "Prvý a asi najväčší rozdiel je medzi profesionálnou a amatérskou úrovňou. Druhá zmena vyvstáva z toho, že tréneri vnímajú futbal inak, ako hráči. Snažím sa aplikovať vo Svätom Jure všetky skúsenosti, ktoré som nazbieral počas celej futbalovej kariéry," vysvetlil Stanislav Angelovič.

Rozhodol sa sám

Okrem domácej Corgoň ligy sa Stanislav Angelovič predstavil aj v skupine Ligy majstrov, krátko pôsobil v izraelskom klube Maccabi Netanya. Skúsený obranca sa v lete netajil túžbou po legionárskom chlebíku, no osud mu už nedoprial ďalší angažmán za hranicami Slovenska. "Moja priorita bolo zahraničie. Neprišla však žiadna zaujímavá ponuka, ktorá by spĺňala moje predstavy, a tak som sa rozhodol. Dostal som novú pracovnú ponuku, ktorú som mohol spojiť s futbalom. Prijal som výzvu, rozhodol som sa sám. Jednoducho som si povedal, že chcem skúsiť niečo iné," vyjadril sa pre profutbal.sk defenzívny hráč, ktorý strávil jednu sezónu aj v bratislavskom Slovane: "Začiatky sú stále náročné, ale môžem potvrdiť, že so svojím aktuálnym životom som spokojný. Uvidíme, čo mi prinesie budúcnosť."

{+T62977}

V súčasnosti sa mnoho starších hráčov sťažuje na to, že všetky slovenské kluby poľujú na mladých futbalistov, kvôli čomu sa skúsenosť dostáva do úzadia. "Nemyslím si, že v mojom prípade to bol jediný dôvod. Je jasné, že dnešný trend hovorí v prospech mladších, ale toto nebol môj prípad," zamyslel sa Stanislav Angelovič: "Na Slovensku to je už raz tak. Ak dlhšie obdobie hráte doma, tak skôr či neskôr príde čas, keď sa budete musieť poobzerať po niečom inom. Rozhodol som sa ísť inou cestou a neľutujem to."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk