ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šimkovič skončil v Austrii, novým pôsobiskom Tobol Kostanaj
zdroj: CK FutbalTour.sk

Šimkovič skončil v Austrii, novým pôsobiskom Tobol Kostanaj

"Pred zápasom s Riedom mi tréner oznámil, že v Austrii so mnou viac nepočítajú. Od Tobolu som dostal konkrétnu ponuku. Chcel som tiež vyskúšať niečo nové," povedal Šimkovič

Bratislavský rodák Tomáš Šimkovič už nie je hráčom rakúskeho klubu Austria Viedeň. Dvadsaťšesťročný ofenzívny stredopoliar (nar. 16. apríla 1987), ktorý v mládežníckych výberoch reprezentoval Slovensko i Rakúsko, podpísal zmluvu s kazašským klubom Tobol Kostanaj do 1. novembra 2015. Šimkovič je od štvrtka v Turecku a so svojimi novými spoluhráčmi sa pripravuje v tréningovom kempe.

"Pred zápasom s Riedom mi tréner oznámil, že v Austrii so mnou viac nepočítajú. Od Tobolu som dostal konkrétnu ponuku. Chcel som tiež vyskúšať niečo nové," povedal Šimkovič pre portál laola1.at. "Viem, že v Kazachstane pôsobí bývalý tréner slovenského národného tímu Vladimír Weiss, hralo tam tiež niekoľko futbalistov. Tuším, čo môžem od nového pôsobiska očakávať. Určite to bude iný život ako vo Viedni, naučím sa tiež nový jazyk," vyhlásil Šimkovič a doplnil: "Rok 2013 poznačili v mojej kariére zranenia, zahral som si však aj v Lige majstrov. Bol som samozrejme sklamaný, keď som zistil, že pre mňa v Austrii už nie je miesto. Dúfal som, že ešte dostanem šancu, taký je však futbal."

Šimkovič uviedol v decembrovom rozhovore pre denník Pravda, že by rád zabojoval o miesto v reprezentačnom výbere trénera Jána Kozáka. Predtým by však musel dostať slovenské občianstvo. "Tým, že som hral za obe krajiny len v mládežníckych kategóriách (v drese Rakúska získal bronz na ME "19" a predstavil sa aj na MS 2007 ´dvadsaťročných´ v Kanade, kde mladí Rakúšania postúpili do semifinále, pozn.), stále je tu možnosť, že by som mohol nastúpiť za slovenské ´áčko.´ Samozrejme, ak by bol interes o moje služby. Reprezentovať SR by bolo pre mňa čosi výnimočné. Som presvedčený, že mám na to kvality, hoci mi je jasné, že presadiť sa v mužstve by nebolo jednoduché," vyhlásil vtedy Šimkovič.

Tomáš Šimkovič bol po presune do Rakúska v akadémii Austrie Viedeň (2005 - 2007), potom hral za SC Schwanenstadt (2008) a následne štyri roky za SC Magna Wiener Neustadt. V januári 2012 sa vrátil do štruktúr Austrie Viedeň a v uplynulom ročníku sa aj on pričinil o zisk majstrovského titulu. V závere minulej sezóny si zlomil nohu a návrat na trávniky mu trval takmer štyri mesiace.

Najnovšie z klubu: Austria Wien

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rakúsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk