ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kušnír zamieril z Liberca do kazašského Tobolu Kostanaj
zdroj:

Kušnír zamieril z Liberca do kazašského Tobolu Kostanaj

Český obranca Ondřej Kušnír bude pokračovať v kariére v kazašskom tíme Tobol Kostanaj. Dvadsaťdeväťročný pravý bek, ktorý naposledy pôsobil v Slovane Liberec, podpíše s Kostanajom zmluvu na desať mesiacov

Český obranca Ondřej Kušnír bude pokračovať v kariére v kazašskom tíme Tobol Kostanaj. Dvadsaťdeväťročný pravý bek, ktorý naposledy pôsobil v Slovane Liberec, podpíše s Kostanajom zmluvu na desať mesiacov. Počas uplynulých mesiacov sa viackrát skloňoval v súvislosti s Kušnírom záujem nemeckých klubov, interes údajne prejavili Kolín nad Rýnom či Kaiserslautern. "O Nemecku sa rozprávalo, počul som však o tom len od manažérov. Žiadnu konkrétnu ponuku som na stole nemal. S klubom sme sa dohodli na zmluve na desať mesiacov. Ak bude všetko na dobrej ceste, môžeme ju predĺžiť o rok či dva. Spravil som tento krok a verím, že to nebudem ľutovať," cituje Kušníra portál iSport.cz. "Prečo Kazachstan? Dostal som reálnu ponuku, tréneri Tobolu mi osobne telefonovali a deklarovali svoj záujem. To poteší a je to veľmi dôležité, klub má tiež veľké ambície a chce bojovať o titul," uviedol štvornásobný český reprezentant.

V kazašskom klube nebude Kušnír jediným hráčom spoza rieky Moravy. "Štěpán Kučera tam už nejaký rok pôsobí, prestup mi odporučil," vyhlásil Kušnír, ktorého spoluhráčom bude aj pre neho ďalšia známa tvár Jiří Jeslínek: "Oboch poznám z pôsobenia v Sparte Praha. Sú radi, že tam idem za nimi," povedal ostravský rodák a dodal: "Veľkú úlohu zohrali aj peniaze, samozrejme. Človek nehrá futbal naveky. Je to však aj nová skúsenosť a nová krajina."

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk