ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po Nemanjovi opúšťa Benficu aj Uroš Matič
zdroj: Peter Hric

Po Nemanjovi opúšťa Benficu aj Uroš Matič

"Uroš sa ukázal ako veľmi spoľahlivý. V relatívne mladom veku už na Slovensku ukázal, že má veľký talent. Teraz si chce spraviť dobré meno aj v Holandsku," uviedol Graeme Rutjes

Po bývalom srbskom stredopoliarovi MFK Košice Nemanjovi Matičovi opúšťa Benficu Lisabon aj jeho mladší brat Uroš. Kým prvý menovaný zamieril do slávneho londýnskeho klubu FC Chelsea, druhý prestupuje do holandskej ligy, v ktorej si bude obliekať dres NAC Breda.

Dvadsaťtriročný stredopoliar opustil po skončení minulej sezóny MFK Košice ako voľný hráč. Upísal sa portugalskej Benfice Lisabon, za ktorú hrával v "béčku" - nastúpil v šestnástich súbojoch, v ktorých sa ani raz nepresadil gólovo. V najzápadnejšej krajine Európy však pobudol iba pol roka, v rámci zimného transferového okna odchádza do NAC Breda, kde podpísal zmluvu na dva a pol roka.

"Neustále hľadáme nové posily," uviedol nový technický riaditeľ holandského klubu Graeme Rutjes a následne podotkol: "Uroš sa ukázal ako veľmi spoľahlivý v rámci jeho kategórie. V relatívne mladom veku už na Slovensku ukázal, že má veľký talent. Teraz si chce spraviť dobré meno aj v Holandsku."

Uroš Matič je štvornásobný reprezentant Srbska v kategórii U19, ktoré si pripísal na konto počas európskeho šampionátu tejto vekovej kategórie v roku 2009. V drese MFK Košice odohral v rámci Corgoň ligy 76 zápasov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk