ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakubko mieri do Banskej Bystrice
zdroj:

Jakubko mieri do Banskej Bystrice

Útočník Tatrana Prešov Martin Jakubko by sa mal dohodnúť s lídrom Corgoň ligy Duklou B. Bystrica na 2,5 ročnej zmluve

Najlepší kanonier jesennej časti druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže s 13 gólmi Martin Jakubko odchádza z Tatrana Prešov. Dvadsaťtriročný robustný útočník (nar. 26. 2. 1980) mieri do Corgoň ligy a zimnú prípravu by mal začať v januári už v Dukle Banská Bystrica.

"Jakubko prejavil záujem zo Šariša odísť, chce vo futbale napredovať. Banská Bystrica je na čele tabuľky najvyššej súťaže, má konsolidované mužstvo, ambiciózne vedenie a dobrú trénerskú dvojicu Molnár - Prochotský. Martin môže v kvalitnom prvoligovom tíme výkonnostne rásť," povedal pre agentúru SITA licenčný manažér SFZ Vladimír Varga, ktorý hráča zastupuje.

 Jakubko má v Tatrane ešte platný polročný kontrakt.

"V súčasnosti už záleží iba na dohode oboch klubov - Banskej Bystrice a Prešova. Predpokladám, že táto záležitosť sa už čoskoro uzavrie k spokojnosti všetkých zainteresovaných strán. Martin by sa mal dohodnúť s Duklou na 2,5-ročnej zmluve, navrhovaný kontrakt je do leta 2006," doplnil ďalšie informácie V. Varga.

O Martina Jakubka sa začiatkom tohto roka zaujímal aj čínsky klub Guangžou, v najľudnatejšej krajine sveta však slovenský zakončovateľ napokon po dvojtýždňovej januárovej skúške nezakotvil.

Najnovšie z klubu: Cagliari

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk