ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gilletovi znížili trest za korupciu na trinásť mesiacov
zdroj:

Gilletovi znížili trest za korupciu na trinásť mesiacov

Aj po zmene trestu nestihne Gillet majstrovstvá sveta, na ktorých chcel pomôcť belgickej reprezentácii. Do zápasového diania sa totiž môže najskôr vrátiť v auguste

Brankár FC Turín Jean-Francois Gillet si zachytá v súťažnom zápase oveľa skôr, ako si pôvodne myslel. Odvolacia komisia Talianskej futbalovej federácie mu znížila pôvodný dištanc za korupciu na trinásť mesiacov. Tridsaťštyriročný Belgičan si mal pôvodne odpykať za ovplyvňovanie výsledkov tri roky a sedem mesiacov. Podľa odvolacej komisie sa však previnil iba tým, že úradom neohlásil pokus o ovplyvnenie zápasu.

Podľa pôvodného verdiktu bol Gillet vinným z ovplyvňovania výsledkov stretnutí druhej najvyššej súťaže v rokoch 2008 a 2009, keď ešte pôsobil v Bari, a tiež z utajovania svojho skutku. Gólman sa podieľal na manipulácii zápasov Bari - Treviso (0:1) z mája 2008 a Salernitana - Bari (3:2) z mája 2009. Gillet strávil v Bari jedenásť rokov, predvlani prestúpil do Bologne a odtiaľ do turínskeho FC. Do prípadu je zapletených ďalších devätnásť osôb, ktorým tiež zastavili činnosť.

Aj po zmene trestu nestihne Gillet majstrovstvá sveta, na ktorých chcel pomôcť belgickej reprezentácii. Do zápasového diania sa totiž môže najskôr vrátiť v auguste. Informácie zverejnil web FootballItalia.

Najnovšie z klubu: Torino AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk