ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pich chcel dohrať sezónu v Žiline a odísť až potom
zdroj:

Pich chcel dohrať sezónu v Žiline a odísť až potom

Róbert Pich pre profutbal.sk: "Už keď som prichádzal z Banskej Bystrice, tak som vravel, že nechcem ostať v Žiline navždy. Som v mužstve už tri roky a cítim, že nastal správny čas posunúť sa vyššie"

Pôvodný agentúrny text sme o 13.30 hod nahradili autorským člankom redakcie profutbal.sk.

Pred tromi rokmi prichádzal do Žiliny ako talentovaný útočník Banskej Bystrice. Odvtedy odohral pod Dubňom takmer sto ligových stretnutí, dôležité štarty pridal aj v predkolách Ligy majstrov či Európskej ligy a samozrejme aj v Slovenskom pohári. V žlto-zelenom drese nastrieľal Róbert Pich desiatky gólov, oslavoval triumf v Corgoň lige i víťazstvo v Slovenskom pohári. A teraz je pravdepodobne koniec.

Na Slovensku to jednoducho chodí takto

So siedmimi gólmi najlepší jesenný strelec MŠK Žilina Róbert Pich odmietol predĺžiť zmluvu so "šošonmi", čo ho stálo miesto v prvom tíme. "Áno, je to pravda, ale nateraz sa k tomu nechcem veľmi vyjadrovať," poznamenal pre profutbal.sk Róbert Pich a následne jedným dychom dodal: "Bol som ochotný hrať ešte do leta a odísť až potom. Rozhodol som sa teda, že zmluvu nechcem predĺžiť."

"Žiaľ, dopadlo to tak, že vedenie klubu už so mnou automaticky neráta do jarnej časti a stalo sa to, čo sa stalo... Je to rozhodnutie klubu a ja ho akceptujem. Bol som na to pripravený, ale najradšej by som bol, ak by to dopadlo úplne inak," pokračoval v diskusii dvadsaťpäťročný útočník.

{+T66801}

Rodák zo Svidníka priznal, že podobný scenár očakával. "Vedel som, ako to funguje na Slovensku a uvedomoval som si, že budem preradený do 'béčka'. Zmluva mi končí po tejto sezóne, takže som rátal s tým, že to takto dopadne. Predsa len, nie som v Žiline prvý a asi ani posledný, čo odmietol predĺžiť kontrakt a bol preradený do B-mužstva. Na Slovensku to jednoducho chodí takto, niet sa čomu čudovať," pokračoval v diskusii Róbert Pich.

Nastal správny čas posunúť sa vyššie

Bývalý hráč Podbrezovej a Banskej Bystrice v súčasnosti trénuje s druhým tímom MŠK Žilina a hľadá si nový klub. Rozhodne nemá v úmysle presedieť pol roka na tribúne. "Uvidíme, čo mi prinesú najbližšie dni. Snáď sa to vyrieši čo najskôr. Verím, že čoskoro budem vedieť, ako na tom som," zamyslel sa hráč s číslom 17.

"Nemám na stole momentálne žiadne konkrétne ponuky. Niektoré možnosti som odmietol, pretože nemám v úmysle zobrať hocičo," vyjadril sa pre profutbal.sk Róbert Pich a jedným dychom dodal: "Chcem sa posunúť vyššie, nechcem hrať v horšom klube, ako je ten žilinský. Zatiaľ ma nezaujal žiadny z ponúknutých klubov."

{+T63107}

Po jesennej časti sa v zákulisí špekulovalo o tom, že o služby Róberta Picha má záujem niektorý tím zo Švajčiarska. Samotný hráč však nevie o ničom. "Neviem kto s tým prišiel, pretože ja som nemal žiadne informácie. Asi to ani nebola pravda," pokračovať skúsený kanonier, ktorý odmieta, že by nebol v Žiline futbalovo šťastný: "Už keď som prichádzal z Banskej Bystrice, tak som vravel, že nechcem ostať v Žiline navždy. Som v mužstve už tri roky a cítim, že nastal správny čas posunúť sa vyššie. To je hlavný a jediný dôvod, prečo nechcem pristúpiť na predĺženie zmluvy."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk