ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Albert Rusnák ml. na hosťovanie do Birminghamu City
zdroj:

Albert Rusnák ml. na hosťovanie do Birminghamu City

"Sme radi, že Patrick odobril príchod Alberta k nám a tešíme sa na spoluprácu," uviedol pre klubový web Birminghamu City jeho tréner Lee Clark

Slovenský reprezentant v kategórii do 21 rokov Albert Rusnák ml. odchádza na mesačné hosťovanie do druholigového anglického klubu Birmingham City.

Devätnásťročný Košičan je kmeňový hráč Manchestru City, ale v hviezdami nabitom kádri "The Citizens" nemal šancu prepracovať sa na zápasovú súpisku A-tímu. Talentovaný ofenzívny stredopoliar bol už na začiatku ročníka na hosťovaní v treťoligovom Oldhame.

"Albert je hráč, ktorého poznám veľmi dobre. Je podobný typ ako Jesse Lingard, ktorý bol u nás na hosťovaní z Manchestru United. O Slovákovi som sa rozprával s Partrickom Vieirom, ktorý trénuje rezervu Manchestru City, a on má o ňom veľmi dobrú mienku. Dokonca sa vyjadril, že je megatalent a mohol by byť v budúcej sezóne prekvapujúcim členom základnej zostavy A-mužstva Citizens. Sme radi, že Patrick odobril príchod Alberta k nám a tešíme sa na spoluprácu," uviedol pre klubový web Birminghamu City jeho tréner Lee Clark.

Rusnák junior by mohol absolvovať debut u svojho dočasného zamestnávateľa v sobotňajšom stretnutí FA Cupu na ihrisku Swansea City. Celkovo by mohol počas hosťovania nastúpiť za "Blues" v šiestich dueloch.

Birmingham City je v tabuľke The Championship na sedemnástom mieste.

Najnovšie z klubu: Birmingham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk