ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Van Kessel: Rozhodol som sa sám (video)
zdroj:

Van Kessel: Rozhodol som sa sám (video)

Súperove obrany sa môžu opäť triasť. Jeden z najproduktívnejších hráčov Corgoň ligy je späť. Gino van Kessel sa v sobotu večer objavil v Trenčíne a v nedeľu sa zapojil do tréningového procesu

Súperove obrany sa môžu opäť triasť. Jeden z najproduktívnejších hráčov Corgoň ligy je späť. Gino van Kessel sa v sobotu večer objavil v Trenčíne a v nedeľu sa zapojil do tréningového procesu. Sebavedomý zakončovateľ má zálusk aj na majstrovský titul.

Osem gólov a šesť asistencií. Taký je bodový výpočet Gina van Kessela. Holandský rýchlik na jeseň pomotal hlavy viacerým corgoňligovým obrancom. Tí sa môžu tešiť na bezsenné noci opäť, pretože v drese AS Trenčín sa objaví aj počas jarnej časti. Hoci mu v Ajaxe sľubovali príležitosť, opak bol pravdou. "Hovorilo sa o tom, že mi dajú šancu. Realita však bola iná. Skôr mi hľadali iný klub," povedal na úvod van Kessel.

Rodák z Alkmaaru absolvoval s Ajaxom začiatok prípravy, no vedenie klubu nechala jeho rýchlosť a prehľad v hre chladným. "Rozprával som sa so svojom manažérom aj s pánom La Lingom. Rozhodnutie vrátiť sa do Trenčína bolo z mojej hlavy. Vedel som, že na mňa ľudia z Trenčína čakajú. Klubu vďačím za veľa. Stal som sa tu silnejším. Hoci som mohol ísť aj inam, rozhodol som sa, že pôjdem späť. Je to pre mňa to najlepšie, čo som mohol v súčasnosti urobiť," pokračoval dvadsaťročný Holanďan.

Polročnú misiu v Trenčíne považoval za nedokončenú. Šesťbodová strata na vedúci Slovan nie je nedostižnou a Gino van Kessel má len tie najvyššie ciele. "Dvakrát sme ich v sezóne zdolali. Verím, že sa nám to podarí aj tretíkrát. Tímu chcem pomôcť gólmi, aby sme sa posunuli ešte vyššie," dodal van Kessel.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk