Eto´o odstrelil Manchester United
zdroj:

Súhrn výsledkov odohraných víkendových stretnutí 21. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 22. kola anglickej Premier League nad hráčmi Manchestru United 3:1. Všetky góly víťazného tímu zariadil kamerunský kanonier Samuel Eto'o, za hostí v 78. min iba korigoval Javier Hernández. V závere stretnutia videl červenú kartu stopér "červených diablov" Nemanja Vidič.

Futbalisti Arsenalu Londýn v sobotňajšom stretnutí zdolali v derby Fulham 2:0, keď o výsledku rozhodol dvoma gólmi v 57. a 62. min Cazorla. Arsenal má v tabuľke po 22 zápasoch jednobodový náskok pred Manchestrom City, ktorý si v sobotu poradil s Cardiffom 4:2. Waleský tím sa po prehre prepadol v tabuľke na posledné dvadsiate miesto.

Hráči Manchestru City strelili v tejto sezóne vo všetkých súťažiach už viac ako sto gólov. Jubilejný zásah dosiahol Edin Džeko proti Cardiffu City. Útočník z Bosny a Hercegoviny sa presadil na Etihad Stadium už v štrnástej minúte. Tím Manuela Pellegriniho otvoril ešte v prvom polčase súboja s waleským tímom pôsobiacim v anglickej lige aj druhú stovku tohtosezónnych gólov, keď sa presadil Jesus Navas.

V poslednom sobotňajšom stretnutí remizoval Liverpool doma nečakane s Aston Villou 2:2 a na vedúci Arsenal na štvrtom mieste tabuľky stráca už osem bodov. Hostia z Birminghamu viedli na Anfield Road už 2:0, domácim sa však podarilo vyrovnať. Martin Škrtel odohral za Liverpool celý zápas.

PONDELOK
West Bromwich Albion - FC Everton 1:1 (0:1)
Góly: 75. Lugano - 41. Mirallas

NEDEĽA
FC Chelsea - Manchester United 3:1 (2:0)
Góly: 17., 45. a 49. Eto'o - 78. J. Hernández, ČK: 90.+ Vidič (Manchester)

Swansea City - Tottenham Hotspur 1:3 (0:1)
Góly: 78. Bony Wilfried - 35. a 71. Adebayor, 54. Chico Flores (vlastný gól)

SOBOTA
Arsenal Londýn - Fulham 2:0 (0:0)
Góly: 57. a 62. Cazorla

Crystal Palace - Stoke 1:0 (0:0)
Gól: 51. Puncheon

Manchester City - Cardiff 4:2 (2:1)
Góly: 14. Džeko, 33. Navas, 76. Y. Touré, 79. Agüero - 29. Noone, 90.+ F. Campbell

Norwich - Hull 1:0 (0:0)
Gól: 87. Bennett, ČK: 89. Huddlestone

West Ham - Newcastle 1:3 (1:2)
Góly: 45.+ Williamson (vl.) - 16. Cabaye, 33. Remy, 90.+ Cabaye

Sunderland - Southampton 2:2 (1:2)
Góly: 32. Borini, 71. A. Johnson - 4. Rodriguez, 31. Lovren

Liverpool - Aston Villa 2:2 (1:2)
Góly: 45. Sturridge, 53. Gerrard (z pok. kopu) - 25. Weimann, 36. Benteke
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.