ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Už hral za Slovan i Trnavu, teraz chce ísť do sveta
zdroj: Ján Král/spartak.sk

Už hral za Slovan i Trnavu, teraz chce ísť do sveta

Peter Štepanovský: "Dokonca mi bolo povedané, že chcú uplatniť opciu a predĺžiť so mnou kontrakt. A o dva alebo tri týždne bolo všetko inak a oznámili mi, že končím. Ja som sa o dôvody nezaujímal"

Do Trnavy prichádzal na ročné hosťovanie zo Senice. V prípade spokojnosti si klub zo "slovenského Ríma" mohol uplatniť opciu na trvalý prestup. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa tak aj stane, no zrazu sa situácia zmenila. "Nevysvetlili mi to a ja som sa o to nezaujímal. Keď chcú, aby som odišiel, tak som sa zbalil a išiel som preč," poznamenal pre profutbal.sk krídelník Peter Štepanovský.

O dôvody sa nezaujímal

Vedenie FC Spartak Trnava sa rozhodlo po jesennej časti ráznym spôsobom vyriešiť nespokojnosť s výkonmi Jozefa Adámika a Petra Štepanovského. Dvadsaťosemročný obranca i o tri roky mladší krídelník dostali výpovede. Rodák zo Skalice momentálne trénuje individuálne. "So Senicou nemám žiadnu zmluvu. Všetko ostatné je v štádiu riešenia, o moju budúcnosť sa stará môj manažér," uviedol krátko Peter Štepanovský a následne jedným dychom dodal: "Jednoznačne preferujem zahraničie. Ak sa mi napokon nepodarí okúsiť legionárčenie, tak pravdepodobne budeme hľadať nejaké alternatívy aj na Slovensku. Nemám vytypované krajiny, všetko sa dorieši v blízkej budúcnosti. Musíme počkať ešte nejaký ten týždeň. Šance, že pôjdem za hranice Slovenska sú veľmi vysoké."

V Spartaku Trnava sa s ním rozhodli ukončiť spoluprácu kvôli nespokojnosti s výkonmi, no Peter Štepanovský priznáva, že takýto krok ho trochu prekvapil. "Hrával som, celkom pravidelne som nastupoval aj v základnej zostave. V závere jesene sa však niečo zmenilo a už som naskakoval do stretnutí iba ako striedajúci hráč," zalovil v pamäti dvadsaťšesťročný univerzál: "Uvedomoval som si, že niečo nebude v poriadku. Neobjavovali sa však žiadne indície, že by som mal po skončení jesennej časti opustiť mužstvo. Dokonca mi bolo povedané, že chcú uplatniť opciu a predĺžiť so mnou kontrakt. A o dva alebo tri týždne bolo všetko inak a oznámili mi, že končím. Ja som sa o dôvody nezaujímal."

{+T65298}

"Na účinkovanie v Trnave budem spomínať v dobrom. Odohral som tam niekoľko dobrých zápasov a bol som spokojný. Nezabudnem najmä na dobrú patriu, ktorá sa tam vytvorila. V šatni sú dobrí chalani, spoznal som mnoho kamarátov, na ktorých si vždy rád spomeniem," pokračoval v dialógu Peter Štepanovský.

Na gól do brány AS Rím nezabudne

V pomerne mladom veku má za sebou účinkovanie nielen v trnavskom Spartaku, ale aj v belasom drese Slovana Bratislava, ktorý si obliekal už ako sedemnásťročný. "Nikdy som to nebral veľmi špeciálne. Som profesionál a chcem hrať futbal. Náš život je taký, raz ste tu, potom tam. Nikdy som sa neriadil farbou dresu, stále som chcel odviesť v každom zápase najlepší možný výkon," vyznal sa skúsený futbalista, ktorý najviac zažiaril ešte v drese Slovana, keď gólom z 82. minúty do brány talianskeho AS Rím zariadil postup "belasých" do skupiny Európskej ligy: "Dá sa povedať, že v Slovane som bol od dorastu a prežil som tam veľmi pekné chvíle."

{+T67524}

"Na ten gól si spomínam veľmi dobre, veď na niečo také sa asi ani nedá zabudnúť. Poriadne som si ho vtedy užil a rovnako aj zápasy v skupinovej fáze Európskej ligy. Na to budem spomínať stále," doplnil pre profutbal.sk Peter Štepanovský: "Chcel by som niečo podobné ešte zažiť a verím, že sa mi to aj podarí."

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk