ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Navrátilec Perniš zvýšil konkurenciu medzi brankármi Slovana
zdroj:

Navrátilec Perniš zvýšil konkurenciu medzi brankármi Slovana

Petr Kašpar: "Pokiaľ ide o Putnockého, registrovali sme nejaký interes. Boli to rumunské a poľské mužstvá, ale išlo skôr iba o akési prvotné oťukávania"

V tíme držiteľa double z uplynulého ročníka a jesenného lídra najvyššej slovenskej súťaže ŠK Slovan Bratislava môže nastať menší pretlak na brankárskom poste.

Trénerom "belasých" boli v prvej časti sezóny 2013/2014 k dispozícii Matúš Putnocký a Martin Polaček. K spomenutej dvojici pribudol vo štvrtok aj sedemnásobný slovenský reprezentant Dušan Perniš, ktorý na jeseň hosťoval v FC Nitra a ako kmeňový hráč Slovana sa riadne hlásil na prvom zimnom zraze bratislavského klubu na Pasienkoch. Už začiatkom decembra po skončení jesennej časti odchytal 29-ročný Perniš za "belasých" prvý polčas prípravného stretnutia proti Sencu.

"V príprave máme momentálne k dispozícii dovedna 39 futbalistov. Takisto ako pri hráčoch v poli aj na brankárskom poste sa utvorila určitá konkurencia. Perniš je hráčom Slovana Bratislava, hosťoval v Nitre. Je to skúsený brankár, nie je to nejaký mladý chlapec, ktorý by začínal dnes v lige," uviedol tréner Slovana Jozef Valovič na margo nitrianskeho rodáka, ktorý chytal aj za Dubnicu, Senec, Žilinu, škótsky tím Dundee United či poľský klub Pogoň Štetín, a pokračoval: "Perniš je ligový brankár. Takisto dostane šancu a priestor, aby sa ukázal v kabíne a v kádri nášho mužstva. Je to vec konkurencie a určite na prínos celého mužstva."

Jesennou jednotkou medzi žrďami v bratislavskom klube však bol jednoznačne Putnocký. Dvadsaťdeväťročný rodák z Prešova, ktorý pôsobil aj v Ličartovciach, Bardejove, MFK Košice a už piatu sezónu je hráčom "belasých", chýbal v tohtosezónnych corgoňligových meraniach síl v drese Slovana na jeseň len jediný raz. V zákulisí sa však nedávno "šuchlo", že by prípadne mohol odísť niekde do zahraničia. "V Európe je január termínom na transfery. U nás sa začína prestupové obdobie vo februári a platí až do konca toho mesiaca. My máme priestor veci a náležitosti s tým spojené riešiť," uviedol generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Petr Kašpar a doplnil: "Pokiaľ ide o Putnockého, registrovali sme nejaký interes. Boli to rumunské a poľské mužstvá, ale išlo skôr iba o akési prvotné oťukávania. Oficiálne neprišla nijaká ponuka na hráča Slovana. Väčšinou išlo len o šumy. Manažéri často telefonujú s tým, že by mali záujem o toho-ktorého hráča. V konkrétnom prípade je to potom vždy otázka dohody."

Na otázku, či obaja - Perniš i Putnocký - zostanú na jar v kádri Slovana, kouč Jozef Valovič odpovedal: "Všetko platí rovnako ako u ostatných hráčov. Káder stabilizujeme po príchode z januárového sústredenia vo Vysokých Tatrách."

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk