ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ako prví začnú prípravu v Trnave, na záver Slovan a DAC
zdroj:

Ako prví začnú prípravu v Trnave, na záver Slovan a DAC

Osem z tucta účastníkov tohto ročníka futbalovej Corgoň ligy (Slovan, Trenčín, Ružomberok, Senica, Myjava, Trnava, Košice a Žilina) si zvolilo za miesto februárového herného sústredenia Turecko

Kompletný tucet účastníkov najvyššej slovenskej súťaže začne na budúci týždeň so zimnou prípravou na jarnú časť tohto súťažného ročníka 2013/2014. Prvé zimné zrazy jednotlivých tímov Corgoň ligy sa skompletizujú počas štyroch dní (6. - 9. januára).

Ako prví si naplánovali štart v Trnave, hráči Spartaka absolvujú úvodné "zoznamovanie" v pondelok 6. januára popoludní od 14.00 h. Až v piatich kluboch "naordinovali" tréneri spolu s vedením termín ouvertúry zimnej prípravy na utorok 7. januára: stane sa tak predpoludním v Trenčíne, Senici, Nitre i Žiline, popoludní sa pridajú aj v Košiciach.

Kvarteto corgoňligových mužstiev absolvuje "zvítanie" a úvodnú tréningovú jednotku v stredu 8. januára - začnú v Ružomberku, Banskej Bystrici, Zlatých Moravciach i Myjave.

Najdlhšiu pauzu pred nástupom na zimnú "zaberačku" mali v tíme priebežného lídra tabuľky a obhajcu prvenstva ŠK Slovan Bratislava ako aj v mužstve FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktoré figuruje po jesenných devätnástich odohraných ligových kolách na poslednej dvanástej priečke. "Belasí" i hráči klubu zo Žitného ostrova si naplánovali "ostrý" štart vo štvrtok 9. januára 2014.

Zaujímavé je, že až osem účastníkov tohto ročníka Corgoň ligy (Slovan, Trenčín, Ružomberok, Senica, Myjava, Trnava, Košice a Žilina) si zvolilo za miesto februárového herného sústredenia Turecko. Zostávajúca štvorica tímov Banská Bystrica, Zlaté Moravce, Nitra a Dunajská Streda sa bude pripravovať na náročné jarné boje predovšetkým v domácich podmienkach.

Duely prvého jarného a celkovo dvadsiateho kola Corgoň ligy sú plánované na 1. marca, záverečné 33. kolo sa uskutoční 31. mája 2014.

Prehľad úvodných zrazov, resp. začiatkov zimných príprav dvanátich tímov najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 (agentúra SITA oslovila zástupcov jednotlivých klubov):
Pondelok 6. januára: FC Spartak Trnava (14.00 h)
Utorok 7. januára: AS Trenčín (9.00), FK Senica (9.00), FC Nitra (9.00), MŠK Žilina (10.30), MFK Košice (13.15)
Streda 8. januára: MFK Ružomberok (12.00), Dukla Banská Bystrica (13.00), FC ViOn Zlaté Moravce (14.00), Spartak Myjava (pravdepodobne v popoludňajších hodinách)
Štvrtok 9. januára: ŠK Slovan Bratislava (9.30), FK DAC 1904 Dunajská Streda (pravdepodobne v popoludňajších hodinách)

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk