ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mchitarjan opäť najlepší v Arménsku
zdroj:

Mchitarjan opäť najlepší v Arménsku

Borussie Dortmund, ktorý prestúpil do Nemecka v lete z ukrajinského Šachtaru Doneck, zvíťazil v tejto ankete tretíkrát po sebe a štvrtý raz celkovo

Ofenzívny stredopoliar Henrich Mchitarjan sa stal najlepším futbalistom Arménska. Špílmacher Borussie Dortmund, ktorý prestúpil do Nemecka v lete z ukrajinského Šachtaru Doneck, zvíťazil v tejto ankete tretíkrát po sebe a štvrtý raz celkovo. Druhý skončil v hodnotení za rok 2013 Jura Movsisjan a tretí bol Aras Özbiliz, obaja sú hráčmi Spartaka Moskva.

Mchitarjana zaradilo na prvú pozíciu 41 z 54 hlasujúcich odborníkov z Arménskej futbalovej federácie. Spomenutý 24-ročný záložník je s dvanástimi gólmi najlepší strelec Arménska v histórii. "Som rád, že sa mi podarilo obhájiť prvenstvo, Movsisjan a Özbiliz boli solídni kandidáti na víťazstvo. Moje individuálne úspechy by sa nikdy nezrodili bez pomoci spoluhráčov. Futbal je tímový šport, preto moja vďaka patrí reprezentačným aj klubovým spoluhráčom," cituje oficiálna internetová stránka Európskej futbalovej únie (UEFA) slová Henricha Mchitarjana.

Najnovšie z klubu: Dortmund

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk