Barcelona otočila skóre piatimi gólmi, prezimuje ako líder
zdroj:

Futbalisti FC Barcelona si v nedeľňajšom stretnutí sedemnásteho kola najvyššej španielskej súťaže vybojovali návrat na prvú priečku tabuľky

Futbalisti FC Barcelona si v nedeľňajšom stretnutí sedemnásteho kola najvyššej španielskej súťaže vybojovali návrat na prvú priečku tabuľky. Víťazstvo na pôde Getafe sa nerodilo ľahko, Katalánci prehrávali za štvrťhodinu 0:2 po góloch Sergia Escudera a Lisandra Lópeza, ale zásluhou hetriku Pedra Rodrígueza za osem minút otočili nepriaznivý stav a v druhom dejstve pridal ďalšie dva presné zásahy Cesc Fábregas.

Po výhre nad Getafe sa Barcelona vrátila na prvú priečku tabuľkového poradia, pred madridským Atléticom je však lepšia len o skóre.

"Som rád, že sme zvíťazili a gólmi som pomohol tímu," vyhlásil Pedro Rodríguez. "Bolo dôležité zakončiť rok dobrým výsledkom. Nezačali sme tak, ako sme si predstavovali, ale dokázali sme zvrátiť nepriaznivý vývoj," dodal 26-ročný útočník.

Tréner FC Barcelona Gerardo Martino nemohol pre zranenie rátať so službami hviezdneho Argentínčana Lionela Messiho, jednozápasový dištanc si odpykával Brazílčan Neymar. "Pedro má skvelý čuch na góly. Nikdy sa nevzdáva a vie, že je pre mužstvo dôležitý, aj keď hrá na pozícii, na ktorej máme ďalších vynikajúcich futbalistov," uviedol Martino.

Futbalisti najvyššej španielskej súťaže si na sklonku kalendárneho roka užijú takmer dvojtýždňovú prestávku. Primera División pokračuje v sobotu 4. januára 2014 zápasmi osemnásteho kola.