ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vestenický absolvoval skúšku vo francúzskom SC Bastia
zdroj: FIFA

Vestenický absolvoval skúšku vo francúzskom SC Bastia

"Mojím snom je skúsiť kvalitnú zahraničnú ligu, no ak to nevyjde, chcel by som na jar pravidelne hrávať za áčko Nitry," vyhlásil Tomáš Vestenický

Talentovaný slovenský útočník Tomáš Vestenický absolvoval v minulých dňoch skúšku vo francúzskom klube SC Bastia, ktorý účinkuje v tamojšej najvyššej súťaži Ligue 1. Informoval o tom web corgonliga.sk.

"Zažil som tam desať nezabudnuteľných dní, ktoré mi dali veľa skúseností do ďalšieho futbalového života. Opäť som videl, ako to funguje v zahraničí a ako veľmi je to iné v porovnaní so Slovenskom. V klube sa mi páčilo. Hoci Bastia nemá zvučné meno, zázemie aj tréningové podmienky sú na vysokej úrovni. Trénoval som s B-mužstvom, no aj v ňom sú kvalitní hráči, pocítil som to aj na tréningoch. Býval som v akadémii, v ktorej sú sústredení zahraniční futbalisti. Veľmi sa mi tam páčilo," vyhlásil kmeňový hráč FC Nitra (nar. 6. apríla 1996, pozn.), ktorý zaznamenal na nedávnom svetovom šampionáte hráčov do sedemnásť rokov v Spojených arabských emirátoch päť gólov.

O tom, či bude Vestenický pôsobiť na Korzike, sa má rozhodnúť v blízkej budúcnosti. "Môj agent mi spomínal, že okrem Bastie rokuje ešte s nejakými klubmi, neviem však nič konkrétne. Samozrejme, mojím snom je skúsiť kvalitnú zahraničnú ligu, no ak to nevyjde, chcel by som na jar pravidelne hrávať za áčko Nitry," doplnil Vestenický.

Najnovšie z klubu: Bastia CA

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk