ProFutbal.sk ProFutbal.sk

František Kubík na skúšku do Brighton & Hove Albion
zdroj: Martin Galajda

František Kubík na skúšku do Brighton & Hove Albion

"Máme predrokované veci, teraz to ešte treba dotiahnuť do úspešného konca. Verím, že sa zhodneme na detailoch kontraktu a všetko dopadne k spokojnosti oboch strán," povedal 24-ročný útočník

Slovenskému útočníkovi Františkovi Kubíkovi sa krátko po zásadnom podpise v civilnom živote črtá aj dôležitá futbalová zmena. Od soboty ženatý 24-ročný prievidzský odchovanec pobudne na desaťdňovej skúške v anglickom druholigovom klube Brighton & Hove Albion, v ktorom pôsobí jeho krajan - brankár Peter Brezovan.

"Absolvujem zdravotné testy, porozprávam sa s predstaviteľmi klubu a trénermi, pozriem si najbližší ligový zápas. A, samozrejme, s mojimi potenciálnymi novými spoluhráčmi budem aj trénovať," povedal Kubík pre utorňajší denník Šport a dodal: "Máme predrokované veci, teraz to ešte treba dotiahnuť do úspešného konca. Verím, že sa zhodneme na detailoch kontraktu a všetko dopadne k spokojnosti oboch strán."

Bývalý hráč holandského ADO den Haag, ruského Kubaňa Krasnodar, Trenčína a ukrajinských tímov Tavrija Simferopoľ a Arsenal Kyjev Kubík je od októbrového krachu posledného spomenutého klubu voľný hráč, pripravoval sa pod hradom Matúša Čáka, jeho meno skloňovali v súvislosti so Žilinou. "Zástupcovia Brightonu boli najkonkrétnejší a už som chcel vyskúšať aj niečo iné. Som veľmi rád, že o mňa prejavili záujem. Ani na okamih som neváhal, či ísť alebo nie. Rozprával som sa s Milanom Lalkovičom, ktorý mi potvrdil, že je to veľmi kvalitná súťaž s veľkým množstvom náročných zápasov," povedal Kubík, ktorý po mládežníckych má za sebou aj seniorskú reprezentačnú skúsenosť.

"Pôsobenie v Brightone beriem ako medzistupienok v mojej kariére. Budem mať možnosť ukázať sa v Anglicku. Keď budem na sebe tvrdo pracovať, môžem sa posunúť vyššie. A možno aj s Brightonom, ak sa nám podarí postúpiť," predznamenal Kubík. "Čajky" figurujú na ôsmej priečke v 24-člennej tabuľke The Championship s 31 bodmi za bilanciu 8-7-5 pri skóre 25:18. Za poslednou šiestou postupovou priečkou do play-off o Premier League 2014/2015 zaostávajú len o dva body.

Kubík strávi na Britských ostrovoch aj nadchádzajúce sviatky: "Spoločné Vianoce s rodinou si môžeme urobiť aj inokedy, ale takúto šancu musím využiť. Moja manželka Soňa možno príde po pár dňoch za mnou a urobíme si pekný Štedrý deň. A ak podpíšem zmluvu s Brightonom, bude to pre nás oboch nielen najkrajší vianočný, ale aj svadobný darček." Dvojica si povedala áno 14. decembra v Zlatej sále Bojnického zámku.

Najnovšie z klubu: Brighton & Hove Alb.

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk