ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lešňovský sa vrátil z Krakova, želá si pôsobenie vo Wisle
zdroj:

Lešňovský sa vrátil z Krakova, želá si pôsobenie vo Wisle

Tomáš Lešňovský: "Myslím si, že som ukázal, čo viem. Môj vnútorný pocit je, že som sa predstavil v dobrom svetle. Veľmi túžim po tom, aby o mňa prejavili záujem"

Slovenský brankár corgoňligového tímu MFK Ružomberok Tomáš Lešňovský sa vrátil zo skúšky, ktorú absolvoval minulý týždeň v poľskom klube Wisla Krakov.

"Myslím si, že som ukázal, čo viem. Môj vnútorný pocit je, že som sa predstavil v dobrom svetle. Wisla má veľmi kvalitných brankárov, ktorí nie sú ani starí, takže uvidíme, ako to napokon dopadne. Z Poľska by sa mi mali telefonicky ozvať. Priznávam, veľmi túžim po tom, aby o mňa prejavili záujem," citoval portál corgonliga.sk slová dvadsaťročného talentovaného brankára (nar. 7. 10. 1993), ktorý bol na jeseň pod Čebraťom dvojkou Srba Milorada Nikoliča.

Pôvodne mal Lešňovský pobudnúť na testoch vo Wisle celý týždeň, napokon z toho boli "len" štyri dni - od utorka do piatka. "Klub na mňa urobil obrovský dojem. Wisla má fantastické podmienky na trénovanie, skvelý štadión, super hráčov a vlastne všetko, čo som si pri jednom špičkovom klube predstavoval.".

Hoci sa Tomáš Lešňovský neobjavoval v Ružomberku často medzi tromi žrďami, v Krakove nestrieľali naslepo. "Ani som o tom nevedel, ale sledovali ma naživo v troch zápasoch a veľmi som sa im zapáčil. Až potom ma zavolali na skúšku, to ma veľmi potešilo," skonštatoval mladý gólman z Liptova a doplnil: "V Ružomberku zrušili ´béčko´ a ja som tak nedostával dostatok príležitostí. Preto sme sa obzerali po možnostiach hosťovania a možno aj prestupu. V MFK totiž vždy boli kvalitní a skúsení brankári."

Okrem Wisly, ktorej patrí v najvyššej poľskej súťaži Ekstraklasa momentálne štvrtá priečka s deväťbodovým odstupom na lídra Legiu Varšava, má Lešňovský v talóne aj iné možnosti. "Nechcem o tom teraz hovoriť. Sústredím sa iba na to, ako na mňa zareagujú z Wisly." 

Najnovšie z klubu: Wisla Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk