ProFutbal.sk ProFutbal.sk

O Hovančíka záujem aj v talianskej Serie B
zdroj:

O Hovančíka záujem aj v talianskej Serie B

"Preferujem predovšetkým dobrý klub s vysokými ambíciami, ktorý si váži ľudí po hráčskej aj finančnej stránke," povedal 23-ročný defenzívny univerzál

Defenzívny univerzál Juraj Hovančík je po siedmich rokoch na odchode z MFK Košice, kde sa nedohodol na novom kontrakte. Zatiaľ nemá nové pôsobisko.

"Preferujem predovšetkým dobrý klub s vysokými ambíciami, ktorý si váži ľudí po hráčskej aj finančnej stránke. Všetko je na mojom manažérovi Richardovi Čechovi. Volá mi často, ozývajú sa kluby z Českej republiky a dokonca aj z talianskej Serie B. Verím teda, že čoskoro sa nájde niečo zaujímavé," povedal pre portál Corgoň ligy 23-ročný prešovský rodák Hovančík a uznal, že finančný aspekt bude pri rozhodovaní dôležitý: "Futbal sa nehrá do päťdesiatky. Pri dobrom zdraví môžem hrať tak do tridsaťpäťky. Je dobrý pocit mať pravidelnú výplatu a dúfam, že v novom klube to tak bude."

Hovančík podotkol, že jeho kariéra sa v minulosti mohla vyvíjať inak: "Pred pár dňami som sa dostal k starému článku, v ktorom sa písalo o mojej skúške v anglickom Middlesbrough. Mal som vtedy na konte jeden ligový štart a klub za mňa pýtal 800 000-900 000 eur. Pomyslel som si, že som asi mal byť niekde inde. Beriem to však tak, že všetko zlé je na niečo dobré. Najkrajšie bolo, keď som ako osemnásťročný nastúpil na svoj prvý ligový zápas. Za trénera Kozáka som hrával a kariéra sa mi rozvíjala sľubne. Dnes som však trochu sklamaný, čakal som od toho celého viac... Menili sa tréneri, tri roky sa hralo o záchranu a každý kouč si nosil vlastných hráčov. Nám mladým sa iba hovorilo, že máme makať a od ďalšej sezóny budeme hrať. Nepracovali s vlastnými talentami, ubíjali ich. Napríklad tréner Šimčo na mne videl vždy niečo zlé, nikdy som nedostával šance a napokon som na tom sám bol dosť zle. Zachránil ma až opätovný návrat Jána Kozáka, ktorý ma veľa naučil. Iba on mi veril."

Niekdajší mládežnícky reprezentant SR Hovančík však nepovažuje záver svojho angažmánu v Čermeli za nešťastný: "Koniec je vždy ťažký. Ten pocit, že neviem, čo ma čaká, je zvláštny. Každý koniec je však vlastne nový začiatok, takže sa teším, čo mi prinesie. Strávil som v Košiciach sedem rokov, prešiel som všetky možné kategórie, hrával som v mladšom aj staršom doraste, v A-mužstve aj rezerve, prvú aj tretiu ligu. Preskákal som toho dosť a teraz je čas na nové výzvy."

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk