ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Debut Perextu na pôde úradujúceho majstra
zdroj:

Debut Perextu na pôde úradujúceho majstra

Vladimír Perexta: "Som rád, že som dostal šancu v Corgoň lige. Verím, že som nesklamal trénera Guľu"

Futbalista MŠK Žilina Vladimír Perexta (nar. 13. januára 1990) absolvoval v 23 rokoch premiéru v najvyššej slovenskej súťaži.

Paradoxne sa tak stalo na pôde úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom dueli osemnásteho kola. "Som rád, že som dostal šancu v Corgoň lige. Čakal som na ňu dosť dlho, o to viac si ju vážim. Hralo sa mi dobre, ale nemôžem byť spokojný, pretože sme prehrali 1:2," citoval portál corgonliga.sk slová debutanta a rodáka z Michaloviec, ktorý prišiel do Žiliny už v dorasteneckom veku a hrával za B-tím MŠK.

Kouč Adrián Guľa nemal na Pasienkoch proti "belasým" pre zranenie k dispozícii skúsenú dvojicu Serge Akakpo - Jozef Piaček, ktorých v strede obrany žilinského mužstva nahradil spomenutý Perexta spolu so sedemnásťročným Denisom Vavrom. "Myslím si, že naša spolupráca bola na solídnej úrovni. S Denisom sme hrali spolu už v mládežníckych kategóriách. Slovan nám však strelil dva góly, vyplynulo to z našich chýb, ale aj z jeho kvality. My sme sa domácim snažili konkurovať nasadením a bojovnosťou, dreli sme na ihrisku celých 90 minút, ale z Pasienkov sme odišli bez bodu," skonštatoval ďalej V. Perexta, ktorý v hráčskej kariére pôsobil aj v MŠK Rimavská Sobota a FK Raven Považská Bystrica.

Bývalý mládežnícky reprezentant pred duelom proti Slovanu prijímal rady od skúsenejších spoluhráčov. "Hovorili mi, aby som nemal prehnaný rešpekt a nebál sa. V nedeľu to bola pre mňa ďalšia cenná skúsenosť. Verím, že som nesklamal trénera Guľu," dodal Vladimír Perexta.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk