ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kozáčik s nulou na konte v treťom zápase za SR
zdroj:

Kozáčik s nulou na konte v treťom zápase za SR

Spoľahlivým výkonom na vroclavskom Mestskom štadióne si do budúcna výrazne zapýtal stabilné miesto medzi tromi žrďami v základnej zostave trénera Jána Kozáka

Slovenskí reprezentanti majú po piatkovom víťazstve 2:0 nad Poľskom v prípravnom medzištátnom stretnutí vo Vroclave s týmto súperom historicky úspešnejšiu bilanciu (8 zápasov - 4 víťazstvá, 1 remíza, 3 prehry, skóre 12:13).

Zaujímavosťou týchto meraní síl je skutočnosť, že v každom z doterajších meraní síl s Poliakmi stál v slovenskej bránke zakaždým iný gólman - postupne Alexander Vencel, Ladislav Molnár, Miroslav König, Kamil Čontofalský, Štefan Senecký, Ján Mucha, Dušan Perniš a naposledy v piatok Matúš Kozáčik.

Čisté konto si však dokázali udržať len dvaja. Ján Mucha v pamätnej chorzówskej fujavici na jeseň roku 2009 v zápase, v ktorom si Slovensko zabezpečilo postup na MS 2010 v JAR po víťazstve 1:0. Druhým je po piatku strážca svätyne úradujúceho českého majstra Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik, ktorý sa dočkal premiérového duelu bez inkasovaného gólu hneď v treťom zápase v národných farbách A-tímu. Spoľahlivým výkonom na vroclavskom Mestskom štadióne si do budúcna výrazne zapýtal stabilné miesto medzi tromi žrďami v základnej zostave trénera Jána Kozáka.

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk