ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vestenický má otvorené dvere do sveta, mieni Moravčík
zdroj: FIFA

Vestenický má otvorené dvere do sveta, mieni Moravčík

"Jeho najväčšou futbalovou prednosťou je strelecká pohotovosť a výber miesta. Na ihrisku je vždy tam, kde má byť a vie, ako má kopnúť do lopty," uviedol Ľubomír Moravčík

Na májových domácich majstrovstvách Európy hráčov do sedemnásť rokov sa síce v slovenskom drese nepresadil ani raz, no všetko si vynahradil na prebiehajúcom svetovom šampionáte v Spojených arabských emirátoch. Tomáš Vestenický zaťažil konto súpera päťkrát, čím sa dostal medzi najlepších zakončovateľov turnaja. Jeho výkony nenechali chladnými ani predstaviteľov európskych veľkoklubov. Ako prvý údajne prejavil záujem taliansky AS Rím.

Zverenci Ladislava Pecka sa dostali do osemfinále aj zásluhou Tomáša Vestenického a hráč corgoňligovej Nitry robí radosť celému svojmu okoliu. "Ja osobne som spokojný. Dal päť gólov a ako stredný útočník spĺňa úlohu strelca," skonštatoval pre profutbal.sk hráčov poradca Ľubomír Moravčík a následne dodal: "Aktuálne má skvelú formu. V prebiehajúcom ročníku dáva góly aj v nitrianskom ligovom doraste, zopár presných zásahov si pripísal na konto tiež v reprezentačnom drese 'sedemnástky'."

"Neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že má veľký talent. Jeho najsilnejšou stránkou je najmä pohotová strela. Šance premieňa ľavou aj pravou nohou, čo je pre stredného útočníka veľmi dôležité. Na svetovom šampionáte dal dokonca dva góly hlavou, čo dokazuje, že nie je slabý ani v tomto smere. Teraz už musí len napredovať. Je pracovitý, no je potrebné, aby pokračoval v nastúpenom trende," doplnil bývalý futbalista a na margo Tomáša Vestenického následne dodal: "V prvom rade je jeho najväčšou futbalovou prednosťou strelecká pohotovosť a výber miesta. Na ihrisku je vždy tam, kde má byť a vie, ako má kopnúť do lopty. Hrá na pozícii stredného útočníka a ten je vždy hodnotený podľa toho, ako dáva góly. A Tomáš ich v poslednom čase dáva."

Vestenického výkony si údajne všimol športový riaditeľ AS Rím Walter Sabatini a pre mladého talentovaného zakončovateľa sa možno črtá zaujímavý prestup. "V aktuálnej situácii sú to iba špekulácie. Pokiaľ niekto nepríde a nebude o jeho prestupe rokovať, tak sa o tom môžeme baviť iba v teoretickej rovine. Tomáš je hráč Nitry, s klubom má platnú zmluvu. V AS Rím a v každom inom klube vedia, že je hráč Nitry. Ja som v podstate iba jeho poradca," doplnil pre profutbal.sk Ľubomír Moravčík.

Tomáš Vestenický už vo februári 2012 absolvoval aj skúšku v Celticu Glasgow. Zdá sa teda, že pod Tatrami dlho nepobudne. "Odísť môže iba vtedy, ak bude o neho záujem. Je úplne jedno, či to bude v šestnástich alebo sedemnástich rokoch. Podľa pravidiel UEFA a zákonov Európskej únie môže odísť, keď dovŕši šestnásty rok života. Je už starší, takže dvere do sveta má otvorené. Ak dostane ponuku, tak odíde, ak nedostane, tak bude hrať futbal doma," uzavrel Ľubomír Moravčík.

Najnovšie z klubu: Slovensko - mládež

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk