ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Stal sa z neho futbalista so špecializáciou v starostlivosti o deti
zdroj:

Stal sa z neho futbalista so špecializáciou v starostlivosti o deti

"Snažím sa každodenne tvrdo pracovať. Čo príde časom, uvidím. Ak budem poctivo makať, mohol by som v lete ísť na prestup," zamyslel sa na záver pre profutbal.sk Lobotka

V Holandsku zarezáva už tri mesiace. Jeden z najvýraznejších talentov AS Trenčín za ostatné roky sa "zabýval" v zostave juniorky Ajaxu Amsterdam. Mladý stredopoliar Stanislav Lobotka sa okrem tréningu venuje aj rodine, v ktorej býva.

"Prvé dni v Holandsku boli náročné, ale zvykol som si. Som veľmi rád, že som sem šiel. Mám všetko na to, aby som mohol napredovať. Tréningové prostredie je na {+r64302,150x101}vysokej úrovni, so spoluhráčmi si rozumiem," povedal počas návštevy corgoňligového súboja medzi Trenčínom a Trnavou (2:2) pre profutbal.sk Stanislav Lobotka.

Rozdiel medzi Lobotkovým rodiskom Veľkou Hradnou a Amsterdamom je obrovský. Devätnásťročnému stredopoliarovi v aklimatizácií pomáhala mladá rodina, s ktorou v rýchlom čase naviazal úzky kontakt. "Keď nemám futbalové povinnosti, väčšinu času trávim s mojou adoptívnou rodinou. Často mi spestria deň a občas, keď potrebujú, tak im pomáham. Aj vďaka ich podpore som sa rýchlo aklimatizoval," pokračoval {+l63749,150x131}Lobotka, z ktorého sa stal futbalista so špecializáciou v starostlivosti o deti.

Medzi trenčianskym klubom a Ajaxom Amsterdam je obrovský rozdiel, čo potvrdil aj mládežnícky reprezentant do 21 rokov. "Všetko je tu na vysokej úrovni. Prichádzajú tu hráči z celého sveta a odchádzajú do top klubov," poznamenal Lobotka a jedným dychom dodal: "Holandská liga je iná ako tá naša. Všetky tímy hrajú útočne a naplno. Je pomerne bežné, ak posledný porazí prvého. Výrazný rozdiel vidím v individuálnej technike hráčov, ktorá je v Holandsku na vysokej úrovni. Príkladom je Gino Van Kessel."

Z Trenčína odchádzal v skvelej forme. Napriek mladému veku bol jedným zo základných kameňov tímu Adriána Guľu, ktorý dosiahol historický {+r62398,150x116}úspech v podobe tretieho miesta a postupu do Európskej ligy. "Či som si formu zo Slovenska preniesol aj do Ajaxu neviem posúdiť. Tréner sa však vyjadril, že je s mojimi výkonmi spokojný," pousmial sa Lobotka.

Na hosťovaní v najznámejšom holandskom klube bude až do konca aktuálneho ročníka. Výraznú šancu na úspech v podobe prestupu do veľkého futbalového sveta chce riadne chytiť za pačesy. "Snažím sa každodenne tvrdo pracovať. Čo príde časom, uvidím. Ak budem poctivo makať, mohol by som v lete ísť na prestup," zamyslel sa na záver pre profutbal.sk Lobotka.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk