ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ako prvé prichádzali do úvahy Košice, hovorí Novák
zdroj:

Ako prvé prichádzali do úvahy Košice, hovorí Novák

"Ja som navyše nebol ani zranený, takže to bolo pre mňa o to horšie. Dnes však verím, že toto ťažké obdobie je už za mnou a teším sa na zápasy," uviedol pre profutbal.sk Ján Novák

V Košiciach strávil päť a pol sezón, počas ktorých si spravil na slovenskej futbalovej scéne dobré meno. Za ten čas dal 43 ligových gólov a ďalších päť presných zásahov pridal aj v Európskej lige. Azda najpamätnejšie sú tri trefy v stretnutiach s AS Rím. Jeho výkony zaujali klub pod Dubňom a Ján Novák sa ešte v sezóne 2011/2012 sťahoval na sever Slovenska.

V Žiline však odohral iba jedenásť ligových stretnutí a jeseň minulej sezóny strávil na hosťovaní opäť v Košiciach. Na jar sa však MFK nedohodlo s MŠK na pokračovaní {+r60433,150x132}hosťovania a kroky skúseného útočníka smerovali do neďalekého Prešova, kam odchádzal zo Žiliny na prestup.

V Košiciach minimálne do konca mája

Vypadnutím Tatrana Prešov do druhej ligy sa začali pre skúseného útočníka Jána Nováka niekoľko mesačné problémy. Klub ho preradil do "béčka", s ktorým navyše iba trénoval a zápasy nehrával. "K dôvodom sa už nechcem veľmi vyjadrovať. Tak sa to všetko vyvinulo a bolo to tak, ako to bolo," uviedol pre profutbal.sk Ján Novák: "S Prešovom sme neustále debatovali o mojej budúcnosti. Bolo pre mňa neprijateľné, že nehrávam, takže som sa stále pýtal, čo bude so mnou. Či sa vrátim do 'áčka' alebo ostávam v 'béčku'… Priznám sa, že sme nevedeli nájsť {+l60430,150x114}spoločnú reč, takže sme sa napokon dohodli, že bude najlepšie, ak pôjdem na hosťovanie. Samozrejme, ako prvé prichádzali do úvahy Košice."

Dvadsaťosemročný rodák z Trebišova sa vracia do kádra "vraňarov" už v druhej tretine sezóny. Natláča sa teda otázka, prečo sa transfer nemohol zrealizovať skôr? "Dlho sme o tom rokovali. Konečne sa dohodli medzi sebou aj kluby, aj ja s Prešovom. Výsledok je teda taký, že v Košiciach budem minimálne do konca mája a potom sa uvidí," poznamenal útočník, ktorý má na konte aj štyri reprezentačné štarty.

{+r60225,150x188}Ján Novák neodohral v doterajšom priebehu aktuálnej sezóny ani jeden súťažný zápas. Je ale presvedčený, že by to pre neho nemal byť výraznejší hendikep. "Sám som zvedavý na to, ako mi to pôjde na ihrisku. V Prešove som trénoval s 'béčkom', kde neboli zlé tréningové jednotky a navyše som chodil trénovať aj individuálne. Dúfam, že nebudem mať žiadne problémy a nepotrvá dlho, kým sa do toho dostanem. Najlepšie by bolo, ak by som išiel ihneď od prvého duelu na sto percent. Čas ukáže, ako to bude," pokračoval v dialógu najlepší ligový strelec sezóny 2007/2008: "Pre každého futbalistu je nepríjemné, keď iba trénuje a nehráva. Ja som navyše nebol ani zranený, takže to bolo pre mňa o to horšie. Dnes však verím, že toto ťažké obdobie je už za mnou a teším sa na zápasy."

Prvoradý bude tímový úspech

Od jeho nedávneho odchodu z Košíc sa toho v klube nezmenilo takmer nič. Snáď len pri kormidle už nie je Ján Kozák st. ale český lodivod Radoslav Látal. "Chlapcov poznám skoro všetkých, takže v kabíne ma prijali ako starého známeho. Čo sa týka pána trénera Radoslava Látala, ten na mňa spravil dobrý dojem. Vlastne ani nebol žiadny dôvod, prečo by som nemal mať z neho dobrý pocit. Po prvom tréningu {+l60224,150x188}vyzerá všetko pozitívne," pokračoval pre profutbal.sk Ján Novák.

V minulom ročníku skóroval v žlto-modrom drese spolu sedemkrát (päť gólov v Corgoň lige, dva v Slovenskom pohári, pozn. red.). Na štadión Lokomotívy navyše prichádza v čase, kedy sa Košiciam veľmi nedarí v koncovke. "Najprv chcem pravidelne hrávať a verím, že s tým prídu ruka v ruke aj góly. Najdôležitejšie však bude, aby sme vyhrávali," vyjadril sa skúsený útočník, ktorý verí, že na prekonávanie súperových brankárov nebude v mužstve sám.

"Prečo by som mal dávať góly iba ja? Veď sú v kádri aj ďalší útočníci a som si istý, že sa potiahneme navzájom. Je jasné, že chcem pomôcť tímu a posunúť ho vyššie v tabuľke aj svojimi presnými zásahmi, no prvoradý bude tímový úspech. Bol by som rád, ak by sa mi podarilo nadviazať na minulosezónnu streleckú aktivitu. Spravím pre to maximum," uzavrel Ján Novák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk