ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Roberto Mancini na tri roky na lavičku Galatasaray Istanbul
zdroj:

Roberto Mancini na tri roky na lavičku Galatasaray Istanbul

Štyridsaťosemročný taliansky tréner si do konca tejto sezóny zarobí 3,5 milióna eur a v nasledujúcich dvoch súťažných ročníkoch zhodne 4,5 milióna eur

Niekdajší tréner anglického Manchestru City, Talian Roberto Mancini, sa dohodol na trojročnej spolupráci s tureckým klubom Galatasaray Istanbul. Je nástupcom Fatiha Terima, ktorého pôsobenie sa skončilo minulý týždeň.

Nový Manciniho zamestnávateľ špecifikoval, že 48-ročný kouč si do konca tejto sezóny zarobí 3,5 milióna eur a v nasledujúcich dvoch súťažných ročníkoch z{+r61194}hodne 4,5 milióna eur. Gážu ešte môžu zvýšiť prípadné bonusy.

Manciniho prepustilo vedenie Manchestru City v máji presne rok po tom, ako priviedol "The Citizens" k titulu v Premier League. Obhajca tureckého primátu, istanbulský Galatasaray, má zlý vstup do sezóny: v ligovej tabuľke je až na desiatom mieste. V piatich kolách získal len sedem bodov a za lídrom Fenerbahce Istanbul zaostáva o osem bodov. Navyše, pri vstupe do hlavnej fázy Ligy majstrov utrpel pred vlastnými fanúšikmi debakel 1:6 od Realu Madrid. V stredu sa v B-skupine LM 2013/2014 predstaví na pôde Juventusu Turín.

Najnovšie z klubu: Galatasaray

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk