ProFutbal.sk ProFutbal.sk

D. Perniš kmeňovým hráčom Slovana, v Nitre je na hosťovaní
zdroj:

D. Perniš kmeňovým hráčom Slovana, v Nitre je na hosťovaní

Nitriansky rodák chytal naposledy za poľský Pogoň Štetín, na konci júna mu vypršala zmluva a klub sa s ním nedohodol na pokračovaní spolupráce

Úradujúci slovenský šampión ŠK Slovan Bratislava získal do kádra brankára s reprezentačnými skúsenosťami Dušana Perniša. Dvadsaťosemročný gólman podpísal s vedením "belasých" kontrakt na jeden a pol roka, pričom v jesennej časti Corgoň ligy 2013/2014 bude na hosťovaní v konkurenčnej Nitre. "Perniš počas letných mesiacov nechytával a naším zámerom je, aby sa dostal čo najskôr do zápasovej praxe. Z tohto dôvodu sme sa dohodli s klubom FC Nitra na jeho hosťovaní do konca jesennej časti aktuálnej sezóny," povedal pre oficiálnu stránku Slovana generálny riaditeľ Bratislavčanov Petr Kašpar.

Nitriansky rodák chytal naposledy za poľský Pogoň Štetín, na konci júna mu vypršala zmluva a klub sa s ním nedohodol na pokračovaní spolupráce. Odvtedy sa o neho zaujímalo viacero tímov vrátane dánskeho Viborgu či škótskeho Aberdeenu. Perniš v minulosti pôsobil aj v inom škótskom mužstve - Dundee United, kde si vybudoval výbornú povesť a patril medzi najlepších brankárov ligy.

Účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike Dušan Perniš sa minulý týždeň zapojil do tréningového procesu Nitry pod vedením už nového trénera Vladimíra Koníka.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk