ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Reprezentant do 21 rokov Szabó posilnil Zlaté Moravce
zdroj: sala.dnes24.sk

Reprezentant do 21 rokov Szabó posilnil Zlaté Moravce

"Osobne to vnímam veľmi pozitívne. Teším sa na nový klub, trénera aj spoluhráčov. Verím, že budem prínosom a pomôžem svojimi výkonmi k dobrým výsledkom mužstva," povedal Szabó

Futbalistov corgoňligového FC ViOn Zlaté Moravce posilnil útočník reprezentácie do 21 rokov Lukáš Szabó. Do konca sezóny bude hosťovať v tíme najvyššej slovenskej súťaže z českého Liberca. Szabó odišiel pod Ještěd len v lete z Dusla Šaľa, v Slovane sa dohodol na štvorročnom kontrakte.

„Stále u nás pretrváva problém s obsadením postu stredného útočníka. V poslednej dobe má veľké zdravotné problémy s chrbtom Nurkovič, dokonca to vyzerá tak, že svoje pôsobenie u nás ukončí. Preto sme hľadali hrotového útočníka a Lukáš Szabó sa nám v tomto smere hodil. Má čuch na góly, je strelec. Jedinou nevýhodou je, že nemá veľa skúseností s najvyššou súťažou, ale verím, že sa šance chytí a pomôže nám aj sebe,“ uviedol pre nitra.sme.sk tréner Zlatých Moraviec Branislav Mráz.

Obe strany sa dohodli počas posledných dní. Szabó po prestupe v Liberci ešte nedostal šancu a nechcel len sedieť na lavičke. „Osobne to vnímam veľmi pozitívne. Teším sa na nový klub, trénera aj spoluhráčov. Verím, že budem prínosom a pomôžem svojimi výkonmi k dobrým výsledkom mužstva,“ povedal pre nitra.sme.sk Szabó.

ViOnu minimálne do konca jesennej časti bude chýbať stredopoliar Lukáš Kováč, ktorému sa obnovilo zranenie chodidla. Najbližšie ho čaká operácia a dlhá pauza.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk