ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rusov má prasknutú kostičku, mesiac si nezachytá
zdroj:

Rusov má prasknutú kostičku, mesiac si nezachytá

"Laicky povedané som si na tréningu priľahol ruku. Pri hádzaní sa som dopadol v neprirodzenej polohe. Pocítil som bolesť, ale nemyslel som, že je to zlomené," kometoval Dobrivoj Rusov

Brankár Dobrivoj Rusov bude musieť pre zlomeninu kostičky ruky nútene pauzovať približne jeden mesiac. Dvadsaťročný gólman FC Spartak Trnava (nar. 13. januára 1993) nebude k dispozícii nielen svojmu klubu, ale ani slovenskej "dvadsaťjednotke" v pondelňajšom dueli v Senci proti Gruzínsku v 3. skupine kvalifikácie o postup na ME 2015 do Česka.

Rusov si privodil zranenie práve pri Slnečných jazerách na brankárskom "minikempe" v utorok 3. septembra, deň pred oficiálnym zrazom mužstva na spomenutý duel tímu SR "21" s gruzínskymi rovesníkmi.

"Laicky povedané som si na tréningu priľahol ruku. Pri hádzaní sa som dopadol v neprirodzenej polohe. Pocítil som bolesť, ale nemyslel som, že je to zlomené. Dalo sa to vydržať, nuž som trénoval ďalej, až kým neprišla ďalšia ostrá bolesť. Akoby ma niekto pichol ihlou," citoval oficiálny web trnavského klubu slová Dobrivoja Rusova, ktorý má momentálne ruku v sadre. Hoci prvé odhady hovorili iba o desaťdňovej liečbe, odborníci odporúčajú mesačú pauzu, aby neprišlo k obnoveniu zlomeniny.

"Proti opuchu som dostal lieky s tým, že ak sa to do rána nezlepší, pôjdeme na röntgen. Ten napokon ukázal, že mám na pravej ruke prasknutú kostičku súvisiacu s prsteníkom. Reprezentační lekári Pener a Baťalík odhadovali liečenie na desať až štrnásť dní, v trnavskej nemocnici mi však doktor Vadrna povedal, že ako brankár musím pauzovať štyri týždne. Nárazy lopty do ruky by mohli opäť poškodiť zranené miesto," poznamenal ďalej Rusov a doplnil: "Je to frustrujúce. Nič s tým však nenarobím."

Hoci na scéne prežíva talentovaný brankár smutné obdobie, v súkromí je to naopak. "Tu prežívam radostné chvíle, s priateľkou Luckou sa budeme brať. Svadbu sme si dali netradične na nedeľu 22. septembra, a to preto, že deň predtým je v Trnave derby proti Slovanu Bratislava. Iné termíny neboli voľné. V marci budúceho roka budeme mať potomka, pohlavie ešte nepoznáme," pochválil sa na trnavskom webe Dobrivoj Rusov, ktorý svadobný deň neabsolvuje so sadrou na ruke: "Lekár povedal, že dovtedy ju už budem mať dole, takže s týmto problém nevznikne."

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk