ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zoltán Harsányi napokon do maďarskej Myjavy
zdroj:

Zoltán Harsányi napokon do maďarskej Myjavy

"Mezőkövesd je nováčik. Štadión sa podobal na ten na Myjave, len bol v žlto-modrom prevedení. Halabrínovcov nám pripomínal aj prístup vedenia," skonštatoval Juraj Kotleba ml

Útočník Zoltán Harsányi napokon zakotví v tíme nováčika maďarskej najvyššej súťaže Mezőkövesd. Po odchode z myjavského Spartaku po skončení uplynulej sezóny sa rodák zo Senca objavil na skúškach v Ružomberku, Slovácku, Příbrami, Regensburgu a odohral aj prípravný zápas s trnavskou juniorkou.

"Posledné dve mesiace boli pre Zoltána veľmi náročné, pretože stále nevedel, na čom vlastne je. Počas minulého týždňa opäť trénoval v Ružomberku a všetko {+r63381,150x228}nasvedčovalo tomu, že tam aj ostane, no napokon sme sa nedohodli na podmienkach," skonštatoval pre profutbal.sk Juraj Kotleba ml.

Mezőkövesd triumfoval v minulej sezóne v druhej maďarskej lige, vďaka čomu si vybojoval miesto v najvyššej súťaži našich južných susedov. "Mezőkövesdu je nováčik. Štadión sa podobal na ten na Myjave, len bol v žlto-modrom prevedení. Halabrínovcov nám pripomínal aj prístup vedenia," pokračoval v dialógu hráčov agent: "Majiteľ sa volá Tállai András, je to nejaký maďarský politik. On sám prejavil záujem a ozval sa Zoltánovi. V tom čase ale bol v Regensburgu, takže sme ho museli nechať trochu počkať."

"Navyše, mal ísť späť do Ružomberka. Ešte v piatok trénoval na Liptove, avšak nedohodli sa na podmienkach, a preto v sobotu ráno odcestoval do Mezokovesdu. Tam si pozrel ligový zápas, okamžite sme sa s vedením dohodli na podmienkach, absolvoval lekársku prehliadku a už aj podpísal zmluvu. V stredu by už mal odohrať zápas Ligového pohára," ozrejmil Juraj Kotleba ml., ktorý následne doplnil: "Zmluvu podpísali na dva roky. Zoltánovi sa v klube páči a vyjadril sa, že je spokojný."

Na margo nevydarených skúšok vo viacerých kluboch následne doplnil: "Väčšinou to ani nebolo o samotných kvalitách hráča. Keď má hrať s niekým, s kým ani netrénoval a spoluhráčov videl prvýkrát v živote zopár minút pred zápasom, tak je to poriadne náročné."

{+l59331,150x100}Dvadsaťšesťročný útočník pôsobil na Slovensku v Senci, Dunajskej Strede a Myjave. Jeho kariéra bude síce pokračovať v Maďarsku, no záujem o neho bol aj pod Tatrami. "Prichádzala do úvahy možnosť odísť do Michaloviec k trénerovi Jozefovi Bubenkovi. Boli sme v kontakte s klubom a mali o neho záujem. Dnes je už však Zoltán v Mezőkövesde a je tam spokojný," dodal na záver pre profutbal.sk Juraj Kotleba ml.

Najnovšie z ligy: Maďarsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk