ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Štefánik z Trenčína na štyri roky hráčom Nijmegenu
zdroj:

Štefánik z Trenčína na štyri roky hráčom Nijmegenu

"Je to pre mňa nová výzva. Som šťastný, že to vyšlo. Ďakujem klubu. Vyrastal som tu celý život a všetko, čo viem, ma naučili v AS," uviedol Samuel Štefánik

Po Nigérijčanovi Fanendovi Adim prichádza slovenský futbalový tím AS Trenčín o ďalšieho kľúčového hráča. Čerstvý člen A-tímu reprezentácie SR Samuel Štefánik prestúpil do holandského klubu NEC Nijmegen, ktorého hráčom sa stane na štyri roky. Informoval o tom facebookový profil slovenského aj holandského tímu.

"Je to pre mňa nová výzva. Som šťastný, že to vyšlo. Ďakujem klubu. Vyrastal som tu celý život a všetko, čo viem, ma naučili v AS," uviedol 21-ročný ofenz{+r63751}ívny stredopoliar (nar. 16. novembra 1991) Samuel Štefánik. "Prestup Štefánika je v súlade s aktuálnou stratégiou klubu. Našou súčasnou úlohou je vychovávať hráčov a posúvať ich do klubov s lepšími podmienkami. Do kvalitnejších súťaží. Jeho odchod je pre nás o to emotívnejší, že od malička vyrastal v AS Trenčín," povedal pre astrencin.sk generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Štefánikov transfer prišiel len niekoľko dní po tom, ako z klubu odišli ďalší talentovaní futbalisti. V prvý júlový deň odišiel na ročné hosťovanie do holandského Ajaxu Amsterdam Stanislav Lobotka a v polovici augusta opustil mužstvo aj nigérijský útočník Fanendo Adi, keď sa dohodol na podmienkach zmluvy v dánskom klube FC Kodaň.

"Odchodom trojice kvalitných futbalistov Adiho, Lobotku a Štefánika sme na jednej strane stratili, ale na druhej prichádza šanca pre ďalších chlapcov. Veľkým ocenením našej práce je, že našich hráčov si vybrali Kodaň, Ajax a Nijmegen," zakončil Rybníček.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk