Barcelona získala španielsky Superpohár (video)
zdroj:

Ani nepremenená penalta Messiho nič nezmenila na tom, že úradujúci španielsky majster vyhral španielsky Superpohár už po pätnástykrát vo svojej histórii

Futbalisti FC Barcelona dokázali získať hneď na úvod sezóny prvú trofej, keď v stredu remizovali doma s Atléticom Madrid 0:0 a po remíze 1:1 na trávniku súpera sa mohli radovať z triumfu v španielskom Superpohári.

Na Nou Campe sa napriek bezgólovému stavu hral dobrý futbal, o všetkom mohol definitívne rozhodnúť v 89. minúte Lionel Messi, ktorý ale neprem{+r66305,150x103}enil pokutový kop. Hostia ale nedokázali prelomiť defenzívu Barcelony. V 81. minúte im navyše ich úsilie sťažil ľavý bek Filipe, ktorý videl červenú kartu. Mimo ihriska potom v nadstavenom čase dostal červenú kartu aj vystriedaný Arda Turan.

Nový tréner Kataláncov Gerardo Martino sa tak po mesiaci vo funkcii raduje zo zisku trofeje. Ako sám povedal, v ďalších dvoch rokoch ale túži vyhrať oveľa viac.

Atlético Ma{+l66304,150x117}drid má po zápase hlavu v smútku. Blízko ku gólu boli totiž David Villa i Arda Turan. Tlak hostí opadol najmä po zbytočnom vylúčení Filipeho, ktorý desať minút pred koncom udrel lakťom do tváre pravého obrancu Barcelony Daniho Alvesa.

Za domácich odohral celý zápas aj brazílsky supertalent Neymar, ani on však nedokázal skórovať. Každopádne, jeho vyrovnávajúci gól na pôde súpera mal cenu zlata. Pre Barcelonu totiž znamenal, že vďaka lepšiemu skóre na trávniku súpera získala cennú trofej.

Hviezdami stredajšieho súboja boli bezpochýb obaja brankári. Thibaut Courtois sa zapotil predovšetkým v prvom polčase, keď zlikvidoval nádejné pokusy Messiho či Alexisa Sáncheza. Na opačnej strane zasa Victora Váldes skvele vytesnil strely Ardu Turana či Kokeho, v druhom dejstve si poradil aj s pokusom svojho niekdajšieho spoluhráča Davida Villu.

Domáci kouč Gerardo Martino nebol v druhom polčase spokojný s hrou svojich zverencov, preto v 73. minúte nahradil Cesca Fabregasa Iniestom. An{+r66302}i on však nedokázal vykúzliť nič vážnejšie. Následne prišla 81. minúta, keď obranca Filipe nezvládol svoje vášne a po incidentne s Danim Alvesom sa mu pred očami začervenalo. Tréner hostí Diego Simeone akoby v tej chvíli tušil, že vyhrať na Nou Campe už bude nereálne.

„Blaugranas“ mali minútu pred koncom riadneho hracieho času perfektnú možnosť definitívne rozhodnúť o svojom triumfe, keď striedajúceho Pedra v šestnástke fauloval Miranda. Messi ale pokutový kop nezvládol, jeho prudká strela sa odrazila od hornej žrde naspäť do ihriska.

Ani nepremenená penalta už ale nič nezmenila na tom, že úradujúci španielsky majster vyhral španielsky Superpohár už po pätnástykrát vo svojej histórii. V závere zápasu videl ešte hosťujúci Arda Turan dodatočne červenú kartu za protesty voči rozhodnutiam hlavného arbitra.

Výsledok stredajšieho odvetného stretnutia španielskeho Superpohára:
FC Barcelona - Atlético Madrid 0:0 - prvý zápas 1:1, španielsky Superpohár získal FC Barcelona
ČK: 81. Filipe, 90.+ Arda Turan (obaja Atlético)