ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brabec potvrdil záujem Slavie, odchádza zo Senice?
zdroj:

Brabec potvrdil záujem Slavie, odchádza zo Senice?

"Záujem zo strany Slavie tu je. Ja som tam prežil nádherné dva roky. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej," skonštatoval skúsený obranca FK Senica Erich Brabec

Pražská Slavia neprežíva najlepší vstup do novej sezóny, keď v šiestich ligových kolách si pripísala na konto iba dve víťazstvá, raz remizovala a až trikrát prehrala, pričom v jednom prípade utŕžila na vlastnom štadióne zahanbujúcu prehru 0:7, keď si ju vychutnali Teplice.

V českých médiách sa okamžite začalo špekulovať o možných posilách "sešívaných". Na neoficiálnom zozname sa objavilo aj meno hráča FK Senica. Tridsaťšesťročný {+r65378,150x93}Erich Brabec si už dres "červeno-bielych" obliekal v rokoch 2007 až 2009 a pre profutbal.sk potvrdil, že jeho návrat do Edenu nie je až taký nereálny.

"Záujem zo strany Slavie tu je. Ja som tam prežil nádherné dva roky. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej," skonštatoval obranca Erich Brabec.

{+l66020,150x100}Toho sa Slavia Praha zbavila pred štyrmi rokmi tak trochu škandálnym spôsobom. Na ruke nosil kapitánsku pásku, s tímom dvakrát vyhral titul, hral aj Ligu majstrov. Vedenie klubu s ním podpísalo nový kontrakt a postavilo na ňom reklamnú kampaň. O niekoľko mesiacov neskôr, v júni 2009, mu však vtedajší kouč Karel Jarolím oznámil, že sa nehodí do koncepcie a musel mužstvo opustiť.

"V Senici som spokojný. Vytvoril som si tu pozíciu, ktorá mi vyhovuje. V sobotu vyhrala Slavia Praha v Znojme 1:0, hral už aj uzdravený Martin Dobrotka. Nemám žiadnu predstavu, ako sa to bude vyvíjať ďalej. Pre mňa je momentálne dôležité to, čo sa deje v Senici. Uvidíme, ako sa vyvinie celá situácia," pokračoval v diskusii rodák z Českých Budějovíc.

{+r60721,150x206}Letné transferové okno sa však chýli ku svojmu koncu, čo naznačuje, že situácia okolo Ericha Brabca by mohla mať rýchly spád. Je teda možné, že sobotňajší duel v Ružomberku (1:1) bol pre skúseného obrancu jeho posledný v senickom drese? "Neverím tomu, že to naberie až taký rýchly spád. Aj keď záujem Slavie Praha je pomerne veľký, ja sa momentálne koncentrujem na to, aby som podával stopercentné výkony v drese Senice," doplnil Erich Brabec.

"Ihneď v utorok nás čaká pohárový duel vo Vrábľoch. Nepredpokladám, že v prípade môjho odchodu to bude dovtedy už doriešené," uzavrel pre profutbal.sk obranca s medzinárodnými skúsenosťami.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk