ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďuriškove leto nekončí, sťahuje sa na Maltu
zdroj:

Ďuriškove leto nekončí, sťahuje sa na Maltu

Lukáš Ďuriška: "Nie je tu nikto, kto by ma nakopol, takže všetko mám vo vlastných rukách. Verím, že ak budem pracovať naplno a pravidelne hrať, bude to pre mňa krok dopredu"

Po útočníkovi Ľubošovi Pernišovi je len druhý slovenský futbalista, ktorý posilnil prvoligový klub z Malty. Exotická destinácia zlákala Lukáša Ďurišku, ktorý hľadal klub, kde dostane dostatok priestoru. Našiel ho v podobe FC Mosta, kde zakotvil na polročnom hosťovaní.

"Celé sa to zomlelo veľmi rýchlo. Dá sa povedať, že z jedného dňa na druhý. Už dávnejšie som uvažoval nad hosťovaním, pretože som v Trenčíne nedostával dostatok {+r58924,150x75}šancí. Chýbali mi ostré majstrovské zápasy. Deprimovalo ma, že nemôžem robiť to, čo najviac milujem. Aj preto som nad ponukou neváhal ani sekundu," povedal Lukáš Ďuriška.

Rodák zo Soblahova pri Trenčíne sa stal druhým futbalistom zo Slovenska, ktorý posilnil účastníka najvyššej maltskej súťaže. "Keď som odchádzal, mnohí mi tvrdili, že je tu slabá úroveň futbalu. Po nedeľňajšom zápase môžem smelo povedať, že tímy zo spodnej časti corgoňligovej tabuľky by mali s tímami ako Valletta a Birkirkara problémy," poznamenal na margo kvality ligovej súťaže Ďuriška.

Dvadsaťjedenročný defenzívny stredopoliar dúfa, že polročné pôsobenie na Malte ho posunie v kariére ďalej. "Už nie som doma. Nie je tu nikto, kto by ma nakopol, takže {+l66049}všetko mám vo vlastných rukách. Verím, že ak budem pracovať naplno a pravidelne hrať, bude to pre mňa krok dopredu," zamýšľal sa.

V uplynulej sezóne sa FC Mosta v skupine o titul umiestnila na šiestej priečke. Lukáš Ďuriška dúfa, že novotvoriaci sa kolektív bude mať vyššie ambície. "Môžem povedať, že sú tu pekné štadióny. Máme vlastné tréningové centrum s dvoma ihriskami. Žijem v centre mesta a mám byt, takže mi nič nechýba. Ak to mám zhrnúť, podmienky sú tu vynikajúce a o hráčov sa starajú slušne," pochvaľoval si Ďuriška.

Maltská najvyššia súťaž v nedeľu odštartovala prvým kolom. FC Mosta prehrala na pôde favorizovanej Valletty 1:2. Lukáš Ďuriška odohral celý zápas.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk