ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Senice prídu mládežníci ADO Den Haag
zdroj:

Do Senice prídu mládežníci ADO Den Haag

"Do Senice príde takisto mládežnícky manažment. S Haagom už spolupracujeme v určitých veciach, chceme v ďalších. Počas týždňa to budeme riešiť," povedal Dušan Vrťo

Corgoňligový klub FK Senica pokračuje v spolupráci s holandským ADO Den Haag. Ďalším krokom vo vzájomnej kooperácii je týždňová návšteva mládežníckeho tímu Haagu (do pätnásť a šestnásť rokov) na Záhorí. Spolu s realizačným tímom a manažmentom príde na Slovensko približne 50-členná výprava a zotrvá v Senici od pondelka 26. augusta do nedele 1. septembra.

Počas týždňového pobytu budú mladí Holanďania na Záhorí trénovať, so senickými rovesníkmi odohrajú dovedna štyri prípravné stretnutia. Vrcholom budú dva sobotňajšie {+r65380}súboje: sily si zmerajú pätnásť a šestnásťroční Seničania proti rovnako starým chlapcom z Haagu. Týždňový pobyt v Senici však bude mať aj iný rámec. "Do Senice príde takisto mládežnícky manažment. S Haagom už spolupracujeme v určitých veciach, chceme v ďalších. Počas týždňa to budeme riešiť. V krátkosti povedané, malo by ísť o hráčske, trénerské stáže, kooperáciu na medzinárodných turnajoch či výmenu skúseností," povedal pre klubový web športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Obidva kluby sú relatívne mladé a majú k sebe blízko. Spoločnú majú filozofiu smerovania klubu i majiteľa, vizionára. "Už pred dvoma rokmi bol majiteľ ADO Den Haag u nás. Naše prostredie i futbalová koncepcia sa mu veľmi páčili. S naším majiteľom pánom Levárskym sa už vtedy dohodli na spolupráci. Nasledovali rokovania na Slovensku i v Holandsku o ďalšej spolupráci. Pán Levársky bol niekoľkokrát v Haagu. Po všetkých stranách majú k sebe kluby blízko," priblížil začiatky kooperácie D. Vrťo.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk