ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Inter sa dištancuje od udalosti v Slovenskom Grobe
zdroj:

Inter sa dištancuje od udalosti v Slovenskom Grobe

Stanovisko klubu a občianskeho združenia Inter Bratislava k udalostiam z nedele 18. augusta v Slovenskom Grobe

Stanovisko futbalového klubu a občianskeho združenia Inter Bratislava k udalostiam z nedele 18. augusta v Slovenskom Grobe (agentúra SITA ho uvádza v plnom znení bez redakčných úprav):

- Nie je pravda, že domácich skalných napadol tábor hostí. Hráči, realizačný tím, funkcionári, prítomní členovia občianskeho združenia, fan-klubu a iní sympatizanti nášho FK sa plne venovali prebiehajúcemu futbalovému stretnutiu.

- Nie je jasné, kto napadol priaznivca Slovenského Grobu v areáli futbalového ihriska. Podľa dostupných správ z nedele večera, ktoré sme získali, nebola jasná identita osôb, zapojených do incidentu, ale akonáhle sa túto identifikáciu oficiálne dozvieme, budeme vedieť poskytnúť stanovisko, či predmetné osoby sú v nejakom vzťahu s naším FK alebo o. z., alebo nie.

- Nie je pravda, že pri presune incidentu pred ihrisko tam bol aj fanúšikovský tábor FK INTER Bratislava. Ten bol po celý čas v priestoroch areálu futbalového štadióna, povzbudzoval svoje mužstvo a o incidente nemal žiadne informácie. Túto skutočnosť môžu dosvedčiť i členovia domácej usporiadateľskej služby, ktorí boli pod sektorom, vyhradeným pre fanúšikov hostí, a kde sa nevyskytol žiadny problém pred, počas celého futbalového stretnutia a ani po ňom.

- Nevieme, čo sa presne udialo mimo areálu štadióna OŠK Slovenský Grob, ale veríme, že celú záležitosť dopodrobna vyšetrí polícia, ktorá bola k incidentu privolaná, ako sme pri odchode zo štadióna po riadnom ukončení zápasu videli.

- K celému prípadu sme hneď v pondelok 19. augusta 2013 zaslali naše stanovisko prezidentovi BFZ p. Jurajovi Jánošíkovi, vedeniu BFZ, ako i OŠK Slovenský Grob. Toto stanovisko prikladáme i k tomuto listu.

- K predmetnej udalosti bude zorganizovaná na stredu 21. augusta  2013 o 10.00 h aj tlačová konferencia v priestoroch FK INTER Bratislava na Trnavskej ulici 33/C (budova PORKOS napravo od vchodu do areálu Pasienkov v smere od Trnavskej ulice), na ktorú Vás týmto pozývame.

Je nám veľmi ľúto, že už pomaly s pravidelnosťou sa po každom víkende dozvedáme z médií o násilí na štadiónoch i mimo nich, ktoré tam nemá čo hľadať. INTER Bratislava mal a má povesť klubu, ktorého fanúšikovia (aj vzhľadom na ich menšiu početnosť) boli vždy príkladom slušného povzbudzovania na domácom športovisku, ako i na športoviskách, na ktoré zavítali v pozícii hostí.

Dôrazne preto odsudzujeme a dištancujeme sa od negatívnych prejavov správania osôb, ktoré nechodia na športoviská prioritne za športom, ale kvôli iným dôvodom, ktoré sú nezlučiteľné so správaním slušného fanúšika. Rovnako budeme podporovať všetky opatrenia, prijaté za účelom očistenia športovísk od podobných nebezpečných prejavov.

Veríme, že i tento incident, ktorý sa udial mimo futbalového areálu OŠK, nebude spájaný v budúcnosti s menom INTER Bratislava v nijakom zmysle a v nijakých súvislostiach.

RNDr. Jozef Mihál (prezident Interu Bratislava, o.z.)
Ing. Anton Greguš (1. viceprezident Interu Bratislava, o.z.)
Ing. Jozef Šajánek (generálny manažér FK Inter Bratislava)

Najnovšie z ligy: 3. liga BA

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk